ZDRAVÉ. HRAVÉ. RADOSTNÉ.

Jsou tu! Dny plné očekávání, rodinných tradic, snění i zamyšlení, ale také nečekaných pozorností. Může k nim patřit i bohatá nadílka od vaší zdravotní pojišťovny. OZP dárky rozdává po celý rok, a nyní, v předvánoční čas, pro vás máme rovnou tři v duchu našich hodnot. Mějte krásné svátky, buďte zdraví a buďte fit.
Benešová

VÁNOČNÍ DÁRKY OZP

Silná vánoční polévka od naší ambasadorky má řadu benefitů a překvapení: zdravé látky, známé cibulky, která je ve skutečnosti česnekem, jemnou příchuť vánočního hřebíčku, sladký podtón karamelu. Připravujte ji s láskou k dobrému jídlu pro potěchu všech štědrovečerních hostů.

Recept pro 4 osoby

SUROVINY

*Šalotka
Kořenová zelenina: 1x celer, 3x mrkev, 3x petržel
2 dcl bílého vína – může být i sladší
2 l odvaru z ryb – využijte třeba odřezů k vánočního kapříka
Citronová šťáva z jednoho většího citronu

Koření: hřebíček – může být mletý nebo v celku, muškátový oříšek, směs divokého koření
Sůl, bílý pepř
1 dcl slunečnicového oleje – můžete nahradit máslem.

Na karamel 1-2 polévkové lžíce cukru krystal
Na bešamel: 0,3 kg másla, 1 l mléka, 120 g hladké mouky
Na ozdobu kudrnku nebo petrželku

Připravíme si domácí karamel: cukr rozprostřeme na pánvi se silným dnem, pokapeme ho vodou, aby se nasákl, ale neplaval; a na mírném ohni ho necháme rozpustit.
Šalotku a kořenovou zeleninu nakrájíme na kostičky max 1x1 cm.
Šalotku necháme v připraveném karamelu zesklovatět (můžeme přidat trochu másla), přidáme kořenovou zeleninu a necháme lehce orestovat (ca 5 min na mírném plameni).
Přidáme víno a necháme vyvařit; přidáme hřebíček a divoké koření; přidáme odvar z ryby a 10 minut provaříme.
Směs rozmixujeme, nemusí být dohladka.
Připravíme bešamel s muškátovým oříškem.

Vše promícháme ve velkém hrnci, přidáme citronovou šťávu, a za mírné teploty 1/4 hodiny provaříme. Dochutíme bílým pepřem a solí.
Podáváme ozdobené kudrnkou nebo petrželkou.

*Věděli jste, že:
Cibule šalotka se do vánoční kuchyně se skvěle hodí, neboť původem pochází z přední Asie a její název odkazuje na izraelské město Aškelon.
Botanicky šalotka patří do rodu česnek (Allium) a jako on obsahuje řadu látek prospívajících lidskému zdraví.
Rodina

DÁREK NEJEN PRO HRAVOST OD OZP A JEJÍCH PARTNERŮ

Soutěžit a vyhrávat je lákavé o Vánocích i během celého roku. Prosincové soutěže s OZP budou oproti těm v ostatních 11 měsících několikanásobně štědřejší. Všem přinesou napětí ze samotné hry a řadě z vás nečekaná potěšení, třeba chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4, sonické zubní kartáčky, vouchery na nákup na největším portále s počítači a elektronikou nebo v obchodě se sportovním oblečením a potřebami. Jak s OZP vyhrávat pro zdraví, radost i hravost najdete na našich sociálních sítích.
*Věděli jste, že:
OZP myslí na vaše srdce, a proto dbá na užitečné propojení chytrých hodinek (které umí zachytit a nechat vyhodnotit, jak srdíčko pracuje) a vaší VITAKARTY (ve které výsledky a případná doporučení kardiologa najdete). Vánoce jsou pro mnohé z nás srdeční záležitost plná emocí. Jestli Vám o nich srdce radostí poskočí, užívejte si ji do syta. Hodinky vše ohlídají, jde totiž o certifikované zdravotní pomůcky.
Pružné tělo

DÁREK PRO RADOST Z PRUŽNÉHO TĚLA OD OZP

Také během Vánoc bilancujete a chystáte si nápady, co dobrého pro sebe v nadcházejícím roce uděláte? Také chcete být v péči o zdraví o krok napřed? Jsme na jedné lodi a tak pro nás všechny máme jeden dobrý nápad & jeden dobrý cíl – prevenci & méně bolesti svalů a kloubů co nejdříve. OZP všem naděluje praktickou ŠKOLU REHABILITACE, takovou školu hrou pro vás, vaše děti a vůbec celou první počítačovou generaci.

Více se o naší ŠKOLE REHABILITACE dočtete ve své VITAKARTĚ.

Dárek ke stažení na vás čeká právě ZDE.

*Věděli jste, že:
Přední místa v žebříčku novoročních předsevzetí patří zdravému životnímu stylu a celé třetině lidí odhodlání vydrží jen několik dní. Stáhněte si dárek OZP, ŠKOLU REHABILITACE v elektronické verzi, klidně ještě před Ježíškem, ať máte dostatek času vstoupit do nového roku již s pevným odhodláním i novými zdravými návyky.