Příspěvky pro zaměstnavatele a OSVČ na samotesty

Zdravotní pojišťovny, včetně OZP, připravily program na podporu provádění samoodběrových testů COVID-19, ze kterého mohou zaměstnavatelé a podnikatelé čerpat příspěvky na pořízení samoodběrových testů pro sebe a své zaměstnance.

V rámci tohoto programu byl již prostřednictvím datových schránek zaslán autorizační kód, který bude sloužit k registraci a podávání žádosti o příspěvky pověřenou osobou, a to formou online webového formuláře dostupného od 1. 4. 2021 na www.samotesty-covid.cz.

Výše příspěvku je max. 60 Kč za jeden skutečně provedený samoodběrový test. Na jednoho zaměstnance/pojištěnce lze čerpat max. 4 x 60 Kč ( 240 Kč vč. DPH) za kalendářní měsíc. Jednotlivé testy musí být provedeny 1 x za 7 kalendářních dní. Podrobné podmínky programu najdete ZDE.

O příspěvky lze žádat od 1. dubna pouze elektronicky, prostřednictvím společné webové stránky všech zdravotních pojišťoven, kde jsou také zveřejněny odpovědi na nejčastější dotazy včetně aktualit týkajících se příspěvku na samotestování.