Tiskové zprávy

OZP zajistila očkování herců populárních seriálů TV Prima proti klíšťovce

15.7.2019
Během minulého týdne Oborová zdravotní pojišťovna zajistila očkování herců populárních seriálů TV Prima Modrý kód a Krejzovi a jejich rodinných příslušníků proti klíšťové encefalitidě. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová, Šárka Vondrová nebo Jan Komínek mají za sebou zatím první dávku očkovací látky.
VÍCE

 

Chytré hodinky zaznamenají EKG, zdravotní pojišťovna zajistí online zhodnocení kardiologem a klienta objedná k lékaři. Od teď s OZP realita

18.6.2019
OZP jako první zapojuje běžně dostupnou nositelnou elektroniku do denní péče o své klienty. Zajistí online vyhodnocení záznamu EKG z komerčních chytrých hodinek atestovaným kardiologem.
VÍCE

 

VITAKARTA klientům OZP automaticky ohlídá bezpečné kombinace léků

16.5.2019
Oborová zdravotní pojišťovna všem svým klientům zdarma a plně automaticky hlídá, zda jim jejich lékaři omylem, či na základě nekompletních informací, nepředepsali nevhodnou kombinaci léků. Klientům také připomíná, když je čas si lék vzít.
VÍCE

 

Živnostníci už letos OZP online podali přes 22 tisíc přehledů, o 10 % víc než vloni.

6.5.2019
Živnostníci už letos Oborové zdravotní pojišťovně podali online přes 22 tisíc přehledů o příjmech a výdajích OSVČ. Ke 2. květnu, do kdy měla přehled podat většina živnostníků, kteří nevyužívají služeb daňových poradců, jich bylo přesně 22 149. To je zhruba o deset procent víc než ke stejnému datu vloni.
VÍCE

 

Končí letošní Týden zeleného zákalu. OZP přispěla na vyšetření přes 1 000 lidí.

15.3.2019
Oborová zdravotní pojišťovna přispěla na preventivní vyšetření zraku, včetně vyšetření hrozícího rozvoje zeleného zákalu, 1 087 lidem. Nejvyšší příspěvek na jedno vyšetření dosáhl 2 430 Kč a pojišťovna celkem na tento typ vyšetření vloni vydala bezmála půl milionu korun ze svého Fondu prevence.
VÍCE

 

Průlomový projekt OZP a výrobce terapie umožní lidem trpícím nekontrolovatelnými úniky moči a stolice přístup k nejmodernější léčbě

15.2.2019
Oborová zdravotní pojišťovna uzavřela jedinečnou dohodu s výrobcem inovativní a také velmi nákladné terapie, která pojišťovně zaručuje, že z prostředků veřejného zdravotní pojištění zaplatí léčbu pouze u těch pacientů, kterým terapie významně zlepšila život.
VÍCE

 

OZP vloni pomohla na svět 8 542 dětem

4.1.2019
Oborová zdravotní pojišťovna pomohla v loňském roce na svět 8 542 dětem. Nejvíc se jich narodilo v červenci - 805 a naopak nejméně v únoru - 625.
VÍCE

 

OZP zaznamenala výrazný pokles předepisovaných antibiotik

21.11.2018
Oborová zdravotná pojišťovna zaznamenala velmi výrazný meziroční pokles předepisovaných antibiotik. V období leden až říjen její lékaři předepsali svým pacientům celkem 475 547 balení antibiotik. A to je o patnáct procent nebo o 83 354 balení méně než ve stejném období minulého roku. Například v roce 2013 lékaři předepsali ve stejném období celkem 593 279 balení antibiotik.
VÍCE

 

Studie VŠE: Oborová zdravotní pojišťovna je nejzdravější zdravotní pojišťovnou

16.10.2018
Oborová zdravotní pojišťovna je nejzdravější zdravotní pojišťovnou v České republice. Ukázala to studie Národohospodářské fakulty Vysoké školky ekonomické. Ta srovnávala pojišťovny zejména na základě reálných ekonomických ukazatelů a právě OZP vyšla jako finančně nejzdravější zdravotní pojišťovna.
VÍCE

 

Jičínský Den zdraví: 88 párů vyšetřených očí i 50 000 Kč pro Hospic Anežky České

1.5.2017
Padesát tisíc korun pro Hospic Anežky České a po deseti tisících pro královéhradeckou školu Daneta, Oblastní charitu Hradec Králové a organizaci Sportem proti bariérám pomohli získat účastnici charitativní akce Každý krok pomáhá, která oficiálně skončila během Dne zdraví v Jičíně v sobotu 29. dubna.
VÍCE

 

Den zdraví v Pardubicích přilákal stovky lidí

6.4.2017
Zhruba tisícovka lidí navštívila v sobotu Den zdraví v Pardubicích, desítky přímo využily možnost zkontrolovat si zrak, vyšetřit podezřelá pigmentová znaménka nebo si nechat změřit procento tuku v těle či si změřit tlak. Na Dni zdraví pořádaném Oborovou zdravotní pojišťovnou také symbolicky dorazili do cíle účastníci charitativní akce Každý krok pomáhá.
VÍCE

 

Den zdraví v Poděbradech 4. 3. 2017

24.2.2017
Orientační vyšetření zraku, tlaku, hladiny cukru v krvi, výroba elektřiny v cykloelektrárně, ale i masáže a hlavně přádávání daru pro charitativní organizaci, jejíž tým ušel nejdál v rámci akce Každý krok pomáhá - to je jen část programu Dne zdraví, který v sobotu čtvrtého března v Poděbradech zajišťuje Oborová zdravotní pojišťovna a další partneři.
VÍCE

 

Oborová zdravotní pojišťovna opět neuplatní regulace

30.1.2017
Klienti Oborové zdravotní pojišťovny se nemusejí obávat, že by jim ambulantní lékaři odmítali předepsat potřebné léky nebo laboratorní nebo rentgenová vyšetření.
VÍCE

 

OZP je ekonomicky zdravá pojišťovna

15.9.2016
Oborová zdravotní pojišťovna se znovu umístila mezi finančně nejzdravějšími zdravotními pojišťovnami v České republice dle Indexu zdraví zdravotních pojišťoven publikovaného Platformou zdravotních pojištěnců. OZP tak obhájila dobrý výsledek v hodnocení z prvního ročníku Indexu.
VÍCE

 

Klienti Oborové zdravotní pojišťovny mohou být bez obav z omezování péče. Pojišťovna neuplatní regulace.

29.2.2016
Klienti Oborové zdravotní pojišťovny se nemusejí obávat, že by jim ambulantní lékaři odmítali předepsat potřebné léky nebo laboratorní nebo rentgenová vyšetření.
VÍCE

 

Méně byrokracie. Přehled OSVČ lze v OZP podat online.

25.2.2016
Na padesát tisíc lidí ušetřilo od začátku letošního roku díky Oborové zdravotní pojišťovně nutnost dojít za svou zdravotní pojišťovnou na pobočku a nahlásit běžnou provozní změnu údajů.
VÍCE

 

Hospodaření OZP v plusu

10.2.2016
OZP jako jediná ze zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven vloni hospodařila s kladnou bilancí. Podle předběžných výsledků je bilance všech fondů pojišťovny za minulý rok v plusu 169 milionů korun.
VÍCE

 

Děkujeme VZP za spolupráci při kultivaci spolupráce mezi pojišťovnami

4.2.2016
Oborová zdravotní pojišťovna děkuje Všeobecné zdravotní pojišťovně za upozornění na případy rozporovaných přihlášek. Těmito případy se zabývají všechny zdravotní pojišťovny při každém přestupovém termínu.
VÍCE

 

OZP má nového generálního ředitele

10.12.2015
Správní rada Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP) dnes vzala na vědomí rezignaci generálního ředitele Ladislava Friedricha na funkci generálního ředitele k 31.12.2015.
VÍCE

 

OZP nebude regulovat ambulantní lékaře

2.3.2015
OZP nebude při vyúčtování za rok 2014 uplatňovat u ambulantních lékařů regulační srážky za překročení nákladů na preskripci a vyžádanou péči.
VÍCE

 

mVitakarta OZP v TOP10 nejstahovanějších aplikací pro iOS

22.10.2015
Aplikace mVitakarta Oborové zdravotní pojišťovny patří mezi TOP10 nejstahovanějších zdravotních aplikací zdarma v České republice pro iOS.
VÍCE

 

OZP nebude regulovat ambulantní lékaře

2.3.2015
OZP nebude při vyúčtování za rok 2014 uplatňovat u ambulantních lékařů regulační srážky za překročení nákladů na preskripci a vyžádanou péči.
VÍCE

 

Díky vám jsme ušetřili milion

20.2.2015
Za prvních šest týdnů letošního roku reklamovali klienti OZP zdravotní péči za milion korun.
Reklamaci podalo na 1 000 klientů prostřednictvím portálu VITAKARTA ONLINE.
VÍCE

 

Kolik stojí Vaše zdraví

2.2.2015
Novou kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o cenách za zdravotní péči, dnes spustila OZP.
VÍCE

 

Elektronický průkaz pojištěnce poprvé u OZP

8.7.2014
180 tisíc klientů Oborové zdravotní pojišťovny, kteří využívají služeb portálu VITAKARTA ONLINE bude mít k dispozici elektronický průkaz pojištěnce.
VÍCE

 

Era portál a VITAKARTA ONLINE OZP propojují své služby

6.5.2014
Klienti Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP), kteří využívají Era portál, se přes tento nástroj internetového bankovnictví mohou snadno dostat i ke službám portálu VITAKARTA ONLINE.
VÍCE

 

OZP prokázala svou finanční stabilitu

17.4.2014
Správní rada Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP) dnes schválila návrh Výroční zprávy za rok 2013.
VÍCE

 

OZP mění podobu

15.4.2014
Oborová zdravotní pojišťovna sáhla ke změně korporátního designu. Od 15. dubna začíná užívat nové logo v nových barvách, postupně dochází ke změně webové prezentace a online aplikací v portálu VITAKARTA ONLINE.
VÍCE

 

Nový trend? Zdravotnická asistenční služba!

10.4.2014
Čím dál více lidí v současné době využívá zdravotnickou asistenční službu. Ta nabízí pomoc v případě, že potřebujete cokoli vysvětlit v otázkách zdraví, zorientovat v pojmech, nepřehledných informacích či byste se rádi objednali k lékaři.
VÍCE

 

Cesta ke zdraví s preventivními programy OZP

2.4.2014
Příspěvek na očkování, boj s kouřením nebo podpora zdravého životního stylu. To vše nabízí Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) v rámci nového online bonusového systému VITAKONTO, jež odměňuje své klienty, kteří věnují adekvátní pozornost svému zdraví.
VÍCE

 

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím