OZP je první zdravotní pojišťovnou s digitálním podpisem BankID SIGN

Tisková zpráva

3. března 2022

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) navazuje na svou pověst jedničky v elektronické komunikaci a používání digitálních technologií. Jako první mezi zdravotními pojišťovnami teď přichází s další novinkou v této oblasti. Po té, co v listopadu roku 2021 umožnila uživatelům aplikace VITAKARTA přihlásit se na internetu prostřednictvím ověření totožnosti přes bankovní identitu (BankID), nyní spouští službu BankID SIGN, která usnadní podepsání online přihlášky k OZP.

"Svět digitálních technologií se rozvíjí kosmickou rychlostí. A protože jsme flexibilní pojišťovnou, která reflektuje na požadavky moderní doby, chceme našim pojištěncům usnadnit komunikaci a využití služeb prostřednictvím těch nejnovějších metod, ke kterým jednoznačně patří i BankID SIGN. Touto přelomovou službou chceme už v právě probíhajícím přeregistračním období, které končí 31. března 2022, usnadnit přihlášení se k naší zdravotní pojišťovně. Podepsat přihlášku digitálně prostřednictvím BankID SIGN může každý, kdo má zřízenou bankovní identitu. K hlavním výhodám této služby patří úspora času, bezpečnost, jednoduchost či rychlost implementace," vyzdvihuje generální ředitel OZP Ing. Radovan Kouřil.

Bankovní identita je nástroj, který usnadňuje jak přihlašování, tak ověřování či potvrzování transakcí. Pro vstup do aplikace VITAKARTA doposud využilo BankID více než 6 000 uživatelů. Stejný zájem OZP očekává i u BankID SIGN.

"Zaručený podpis BankID SIGN je vedle bankovní identity další revoluční krok, který výrazně přispěje k celkové digitalizaci Česka. Navíc zabere jen několik vteřin, jde o jednoznačnou identifikaci, žádný kvalifikovaný certifikát už není potřeba," potvrzuje Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita.

O tom, že je digitalizace cestou budoucnosti, nelze pochybovat. Bankovní identita je prostředkem, pomocí kterého se lze bezpečně a jednoduše elektronicky přihlásit nejenom do aplikace VITAKARTA, ale lze se s ním prokázat i při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je se 740 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v ČR. Své pobočky má ve všech krajských městech a spolu s dalšími klientskými centry je dostupná na celkem 40 místech napříč Českou republikou. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu prostřednictvím aplikace VITAKARTA, která z pohodlí domova umožní pojištěnci využít veškerých služeb OZP, aniž by osobně navštívil kamennou pobočku. Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.

Společnost Bankovní identita pomocí digitální platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami. Bankovní identita lidem usnadňuje přihlašování, ověřování a potvrzování transakcí a nejnověji i digitálně podepisovat dokumenty. Akcionáři Bankovní identita, a.s. jsou Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.


Kontakt pro média:

Kontakt za OZP: Mgr. Nicol Lenertová - Tisková mluvčí / PR specialista - e-mail: nicol.lenertova@ozp.cz

Kontakt za BankID: Leila Goulliová - Marketing a PR - e-mail:PR@bankid.cz