OZP potvrdila svou pověst prestižní značky a v roce 2022 obhájila titul Czech Superbrands

Tisková zpráva

16. února 2022

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) získala již podruhé za sebou prestižní ocenění kvality Czech Superbrands a upevnila si tak pozici mezi značkami, které poskytují ty nejlepší produkty a služby na českém trhu. Mezi oceněnými je, stejně jako v roce 2021, jedinou zdravotní pojišťovnou.

Do úzkého spektra oceněných značek se na základě přísných kritérií dostane každoročně jen zlomek vyvolených. Zlatou pečeť Superbrands získávají značky s vynikající pověstí, posuzovány jsou parametry jako známost, budování značky, inovace či prestiž.

"Velmi nás potěšilo, že odborná komise mezi nejúspěšnější značky na českém trhu zařadila i v roce 2022 Oborovou zdravotní pojišťovnu. Je to ocenění za naši kontinuální usilovnou práci, kterou věnujeme rozvíjení našich aktivit s cílem zajistit svým klientům jednoduchou, rychlou a bezpečnou cestu v komunikaci či využívání služeb - kdykoliv a odkudkoliv. V rámci zefektivnění služeb například OZP zavedla na sklonku loňského roku, jako vůbec první zdravotní pojišťovna v ČR, digitální ověření totožnosti na internetu prostřednictvím bankovní identity (BankID) - tu pro přihlášení do aplikace VITAKARTA přes webové rozhraní využilo již více než 6 000 uživatelů. Novinkou v tomto roce, která s BankID bezprostředně souvisí, je možnost využití služby BankID SIGN. Našim budoucím pojištěncům chceme touto službou již brzy usnadnit přihlášení se k naší zdravotní pojišťovně," uvádí generální ředitel OZP Ing. Radovan Kouřil a dodává: "V zájmu OZP je především dlouhodobě motivovat naše pojištěnce k zodpovědnému přístupu o své zdraví. V letošním roce plánujeme přispět na preventivní programy a aktivity svých pojištěnců nejvyšší částkou ze všech zdravotních pojišťoven v přepočtu na jednoho pojištěnce a současně podmiňujeme nárok na benefity tím, že pojištěnci budou přistupovat ke svému zdraví odpovědně a budou absolvovat běžné preventivní prohlídky."


Generální ředitel OZP Ing. Radovan Kouřil při přebírání ocenění Czech Superbrands 2022

Titul Supebrands je znakem vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v téměř 90 státech na pěti kontinentech.

Mgr. Nicol Lenertová
PR specialista / Tisková mluvčí


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je se 740 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v ČR. Své pobočky má ve všech krajských městech a spolu s dalšími klientskými centry je dostupná na celkem 40 místech napříč Českou republikou. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu prostřednictvím aplikace VITAKARTA, která z pohodlí domova umožní pojištěnci využít veškerých služeb OZP, aniž by osobně navštívil kamennou pobočku. Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: Mgr. Nicol Lenertová - tisková mluvčí OZP - nicol.lenertova@ozp.cz, media@ozp.cz

Sledujte náš web i sociální sítě Facebook - Twitter - LinkedIn - Instagram - YouTube.