OZP přichází od srpna s novými příspěvky nejen na prevenci onkologických onemocnění

Tisková zpráva

4. srpna 2020

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) rozšířila od 1. srpna 2020 svou nabídku příspěvků na preventivní vyšetření. Pojištěnci OZP tak mohou v rámci sedmi programů STOP čerpat nově příspěvky na prevenci rakoviny prsu, kůže, prostaty, ledvin a břišních orgánů nebo dutiny ústní, osteoporózy a infarktu prostřednictvím kupónů. Výši a podmínky pro čerpání příspěvků na vyšetření nádorových onemocnění a civilizačních chorob najdou pojištěnci OZP ve své VITAKARTĚ nebo mohou navštívit kterékoli ze 40 klientských pracovišť OZP.

Zdravotní prevence je jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje zdraví lidí. Nové příspěvky, které mohou pojištěnci čerpat prostřednictvím kupónů, jsou tak dalším impulsem ze strany OZP k tomu, aby se mohli pojištěnci více věnovat péči o své zdraví. "V roce 2019 se s nádorovým onemocněním léčilo celkem více než 33 tisíc pojištěnců OZP," uvádí Ing. Radovan Kouřil, generální ředitel OZP. "Nejčastějšími formami nádorového onemocnění pak byly zhoubné novotvary kůže, prsu, prostaty a tlustého střeva. Za léčbu těchto pojištěnců zaplatila OZP v roce 2019 více než 1,7 miliardy korun," dodává generální ředitel OZP Kouřil.

"Chceme, aby naši pojištěnci včas navštěvovali odborné lékaře, kteří jsou schopni závažná onemocnění odhalit v samém počátku, a výrazně tak mohou zvýšit šanci na uzdravení," vysvětluje PhDr. Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka OZP. "Tuto formu příspěvků mohou využít klienti, kteří s ohledem na svůj věk nemají nárok na úhradu z veřejného zdravotního pojištění," dodává obchodní ředitelka OZP Lukešová.

Příspěvek lze čerpat na následující preventivní vyšetření v uvedené maximální výši:

Platnost kuponů je od 1. 8. 2020 do vyčerpání finančního limitu programu pro daný rok. Akceptovány budou účtenky vydané v období od 1. 7. 2020.

Více informací ZDE


Změňte svoji zdravotní pojišťovnu a přihlaste se k OZP online během jedné minuty: www.chcidoozp.cz

VITAKARTA je dostupná:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.styrax.dol.android
Apple: https://apps.apple.com/cz/app/mvitakarta/id470845670
Web: https://www.ozp.cz/vtk

OZP je s více než 730 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má všech krajských městech a spolu s dalšími klientskými centry v řadě významných sídel v Česku je dostupná na celkem 40 pracovištích. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu a elektronickou komunikaci, zejména portál VITAKARTA, který umožňuje bezpečně využít služby nabízené OZP bez nutnosti osobní návštěvy pobočky.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: media@ozp.cz