OZP umožní klientům čerpat příspěvek i na odloženou prevenci

Tisková zpráva

27. března 2020

Oborová zdravotní pojišťovna reaguje na mimořádnou situaci způsobenou epidemií nemoci COVID-19 a umožní ve druhém pololetí svým klientům získat příspěvek i na preventivní aktivity, které teď bylo nutné odložit. Na podzim, kdy OZP spustí další kupony na prevenci, tak bude přijímat účtenky vydané už od 1. ledna 2020; nejenom doklady ze druhého pololetí. Z kuponů OZP přispívá na dentální hygienu, očkování a preventivní aktivity.

"Řada poskytovatelů dentální hygieny omezila či uzavřela provoz a nedostupná je i část podporovaných preventivních aktivit a produktů. Pomůžeme tím i klientům, kteří si teď nestihli čerpání příspěvku vyřídit," říká Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

Kupony na prevenci otevírá OZP dvakrát ročně. V prvním pololetí je lze využít do 31.3., další kupony budou otevřené na podzim. Ročně můžou klienti OZP tímto způsobem získat příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu, 1 000 Kč na očkování a 500 Kč na preventivní aktivity a produkty.

Na podzim tak OZP znovu přispěje polovinu z ceny dentální hygieny, až do výše příspěvku 1 000 Kč, dále 1 000 Kč na očkování a dále 500 Kč na preventivní aktivity a produkty, tedy na vitamíny a doplňky stravy, brýle a kontaktní čočky, fyzioterapii, dětské pohybové tábory a kroužky, předplatné na sportování nebo na rovnátka. Kupon na dentální hygienu a na očkování budou moci i ve druhém pololetí využít všichni klienti OZP, kupon na zdravé produkty a aktivity budou moci čerpat ti klienti, kteří tento kupon nevyužijí teď do konce března.

"Vedle kuponů na prevenci ale mohou všichni klienti kdykoli během roku využít na ještě širší řadu preventivních aktivit a produktů příspěvek i z našeho druhého benefitního programu, tedy z VITAKARTA kreditů Ty připisujeme například za kontrolu správně vykázané péče, anebo, a to chci v současné situaci zdůraznit především, například také za darování krve," dodává Miloslava Lukešová.

Příspěvky jak z kuponů na prevenci, tak z VITAKARTA kreditů je nejjednodušší uplatnit v aplikaci VITAKARTA. V ní stačí zmáčknout příslušné tlačítko a nahrát do aplikace čitelnou fotografii dokladu o zaplacení.


Zdravotní pojišťovnu je možné změnit čistě online během jedné minuty: www.chcidoozp.cz

VITAKARTA je dostupná:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.styrax.dol.android
Apple: https://apps.apple.com/cz/app/mvitakarta/id470845670
Web: https://www.ozp.cz/vtk

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 730 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má všech krajských městech a spolu s dalšími klientskými centry v řadě významných sídel v Česku je dostupná na celkem 40 pracovištích. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu a elektronickou komunikaci, zejména portál VITAKARTA, který umožňuje bezpečně využít služby nabízené OZP bez nutnosti osobní návštěvy pobočky.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: media@ozp.cz