Mezinárodní nekuřácký den 21.11. Přispějeme 4 000 Kč na odvykání kouření

Tisková zpráva

21. listopadu 2019

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá svým klientům až 4 000 Kč na léčivé přípravky pro odvykací léčbu kouření. Ty pomáhají zmírnit příznaky po vysazení nebo omezení cigaret nebo zmírňují uspokojení z kouření. Žádost o příspěvek je třeba doplnit potvrzením o léčbě či ukončení léčby závislosti na tabáku ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku.

„Odvykání kouření funguje nejlépe teprve tehdy, když se člověk vědomě rozhodně s kouřením skoncovat. S tím může pomoct konzultace s odborníky. Kombinace expertní pomoci a farmakologické léčby může být při léčbě závislosti na tabáku tou nejúčinnější cestou, a proto na ni přispíváme,“ vysvětluje Jitka Vojtová, zdravotní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

V České republice kouří zhruba čtvrtina lidí starších 15 let. Cigarety přitom ročně stojí za 15 až 16 tisící úmrtími. V průměru si kuřáci zkracují život nejméně o deset let. Nejčastější příčinou úmrtí v souvislosti s kouřením jsou nemoci srdce a cév, nádorová onemocnění nebo respirační choroby.

Kombinace farmakologické léčby a intenzivní intervence může být úspěšná až u třetiny kuřáků.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 730 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra, Asistenční služba OZP a služby elektronické komunikace, zejména portál VITAKARTA ONLINE, který poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.

VITAKARTA

na webu: www.vitakarta.cz
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.styrax.dol.android
iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/mvitakarta/id470845670?mt=8

Kontakt pro média: media@ozp.cz