K OZP míří nejvíc nových klientů

Tisková zpráva

22. října 2019

Do Oborové zdravotní pojišťovny zamíří k 1. lednu 2020 nejvíc nových klientů. Po započtení odchozích přibyde OZP bezmála dva a půl tisíce nových klientů. Celkem si OZP vybralo v druhém letošním přestupovém termínu téměř 10 000 lidí.

"S nabídkou preventivních programů, zejména s příspěvkem až 2 000 Kč na dentální hygienu, ale i se související kampaní, jsme se skvěle strefili klientům do jejich představ a potřeb. Výsledkem je bezmála deset tisíc nových klientů a také první místo mezi všemi zdravotními pojišťovnami co do rozdílu mezi odchozími a příchozími klienty. Přispělo k tomu jistě i to, že jsme se rozhodli umožnit čerpání příspěvků i přes kupóny. Je jisté, že takhle úspěšnou nabídku benefitů zopakujeme i pro rok 2020," říká generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Radovan Kouřil.

"Našim pojištěncům poskytujeme několik desítek skvělých benefitů, dlouhodobě stavíme na proklientském přístupu, vstřícnosti zaměstnanců, kvalitě a perfektních službách. V letošním roce jsme se více otevřeli i pro nové zájemce a ušili zcela nový kabát našim příspěvkům. Zaznamenali jsme ohromný a jednoznačně pozitivní ohlas na naši mediální kampaň, kterou jsme postavili značně nevšedně, s novými, moderními prvky. Vážíme si práce všech našich zaměstnanců, kteří se spolupodíleli na tak úžasném výsledku, kterým je nejvyšší saldo ze všech zdravotních pojišťoven v počtu příchozích pojištěnců. Na vavřínech však neusneme," říká Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny, a dodává: "Máme připraveno mnoho dalších novinek, které budeme postupně představovat."

Oborová zdravotní pojišťovna rozšířila na konci roku nabídku preventivních programů o až dvoutisícový příspěvek na dentální hygienu, až tisícový příspěvek na očkování a až 500 Kč na různé zdravé aktivity jako jsou permanentky na plavání či do fitka, příspěvek na nákup brýlí a čoček nebo na rekondiční cvičení. To vše může klient získat navíc nad rámec bonusových kreditů v systému VITAKARTA, za které OZP nabízí ještě širší paletu příspěvků od peněz na lekce tance až po příspěvek na masáže. Kredity OZP připisuje zejména za aktivitu klienta. Například za pravidelné návštěvy u zubaře, kontrolu správně vykázané péče nebo za registraci a aktivní účast v turistické akci www.kazdykrokpomaha.cz.

Pojišťovna také umožnila svým klientům nechat si do 24 hodin online a zdarma vyhodnotit atestovaným kardiologem záznam EKG z chytrých hodinek. Už během prvních několika měsíců provozu díky tomu obdrželo pět klientů OZP doporučení urychleně vyhledat kardiologa s podezřením na možný problém se srdečním rytmem. Na chytré hodinky, konkrétně na Apple Watch 4 a 5, které jsou jako jediné na českém trhu běžně dostupné s funkcí záznamu EKG, také OZP začala svým klientům přispívat.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

Oborová zdravotní pojišťovna je s 740 000 klienty třetí největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou pojištěncům k dispozici další klientská centra. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu www.asistentzdravi.cz a elektronickou komunikaci, zejména portál VITAKARTA, který umožňuje bezpečně využít služby nabízené OZP bez nutnosti osobní návštěvy pobočky. V aplikaci VITAKARTA je registrováno přes 450 000 klientů Oborové zdravotní pojišťovny, má ji tedy už 6 z 10 klientů pojišťovny. Do telefonu si mobilní aplikaci nainstalovalo přes 50 000 lidí. Aktivně se do VITAKARTY každý den přihlásí průměrně téměř čtyři tisíce uživatelů a v loňském roce si VITAKARTU spustilo více než 213 tisíc klientů.

Více na www.chcidoozp.cz

VITAKARTA
na webu: www.vitakarta.cz
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.styrax.dol.android
iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/mvitakarta/id470845670?mt=8


Kontakt pro média: media@ozp.cz