OZP zajistila očkování herců populárních seriálů TV Prima proti klíšťovce

Tisková zpráva

15. července 2019

Během minulého týdne Oborová zdravotní pojišťovna zajistila očkování herců populárních seriálů TV Prima Modrý kód a Krejzovi a jejich rodinných příslušníků proti klíšťové encefalitidě. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová, Šárka Vondrová nebo Jan Komínek mají za sebou zatím první dávku očkovací látky.

"Role doktora pro mě není cizí, v seriálu Modrý kód hraju v pořadí již čtvrtého lékaře. Ale i přes to pociťuji v čekárně lehkou nervozitu a chvění. Už jako malý jsem neměl nemocnice rád a strach z bílých plášťů mne úplně neopustil," vypráví oblíbený divadelní a seriálový herec Saša Rašilov. A Proč se rozhodl sebe a svou rodinu očkovat? "Už jsem nad tím nějaký čas přemýšlel. Doporučil bych to všem. Chystá se na to i moje manželka Lída, a byl bych rád, kdyby to absolvovaly všechny moje dcery," dodává Saša Rašilov.

"Prevence je v každém případě velmi důležitá, protože je to hlavní, nejúčinnější a vlastně i jediná ochrana proti onemocnění klíšťovou encefalitidou. Chránit se můžeme různými způsoby, ale očkování je jednoznačně tou nejúčinnější metodou," říká MUDr. Pavla Krtilová, revizní lékařka a expertka pro oblast očkování Oborové zdravotní pojišťovny.

Čím dál vyšší výskyt klíšťat a nebezpečí spojené s tím řeší také herečka ze seriálu Krejzovi, Kristýna Kociánová. "Myslím si, že klíšťata jsou hnusný a odporný a ještě přenáší věci, které opravdu nechceme. A pokud se těm věcem dá předejít, tak je to jedině dobře a neměli bychom to podcenit. Ty následky potom můžou být i celoživotní," říká Kociánová. "Teď už se nemusím tolik bát chodit do lesa," směje se.

I mladý herec Jan Komínek se rozhodl neponechat nic náhodě a nechal se očkovat. "Vyrůstal jsem na chalupě, celé dny jsem běhal po lese. Takže jsem pak přišel domů a lehl si na stůl a rodiče vybírali klíšťátka," vypráví Komínek. "Myslím, že to byla velká klika, že v tom množství žádné nebylo infekční," dodává.

Herečka Šárka Vondrová tráví celé léto na chalupě a na očkování dorazila i se svým synem. "Tady mi to dává smysl, takže ano, když existuje možnost ochránit se v tomto případě, tak ji ráda využiji," říká s úsměvem půvabná blondýnka.

"Vzdělávací kampaň o poskytování první pomoci, která seriál Modrý kód doprovází, může pomoct zachránit lidský život. Proto jsme rádi pomohli odstranit jedno z rizik, které by pokračování seriálu mohlo omezit - tedy onemocnění herců klíšťovou encefalitidou. Ta je totiž závažným virovým onemocněním, které může zejména u dospělých skončit i trvale poškozeným zdravím, v nejhorším případě dokonce i smrtí. Očkování přitom poskytuje před onemocněním spolehlivou ochranu. A stojí za to myslet nejenom na sebe, ale i na celou rodinu, protože i nekomplikovaný průběh onemocnění může mít kvůli dočasnému omezení pracovních schopností závažné dopady na rodinný rozpočet," vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny, která očkování zajistila.

Na reportáž z očkování se podívejte na našem Facebooku

text

text

text

text

text

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 730 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra. V průběhu roku 2018 OZP významně zvýšila počet kontaktních míst o tři desítky klientských pracovišť OZP Expres, a celkem je tak OZP dostupná na bezmála šedesáti místech po celé ČR. OZP poskytuje svým klientům nonstop Asistenční službu a elektronickou komunikaci, zejména portál VITAKARTA, který umožňuje bezpečně využít služby nabízené OZP bez nutnosti osobní návštěvy pobočky.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.

Zdravotní pojišťovnu je možné změnit čistě online během jedné minuty: www.chcidoozp.cz


Kontakt pro média: media@ozp.cz