Živnostníci už letos OZP online podali přes 22 tisíc přehledů, o 10 % víc než vloni

Tisková zpráva

6. května 2019

Živnostníci už letos Oborové zdravotní pojišťovně podali online přes 22 tisíc přehledů o příjmech a výdajích OSVČ. Ke 2. květnu, do kdy měla přehled podat většina živnostníků, kteří nevyužívají služeb daňových poradců, jich bylo přesně 22 149. To je zhruba o deset procent víc než ke stejnému datu vloni.

"OSVČ u nás v přehledu vyplňují pouze dvě kolonky - příjmy a výdaje. Všechny ostatní údaje už o našich klientech víme, anebo si je můžeme dopočítat. Takže není důvod klienty nutit, aby o sobě museli všechno vypisovat znovu jenom proto, že na to máme volné kolonky na formuláři," vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny. "Dobře víme, že živnostníci mají už tak byrokracie až nad hlavu, takže se jim to snažíme co nejvíce usnadnit. Celkem je u nás pojištěných téměř sto tisíc živnostníků, kteří tak tvoří necelých 15 procent všech našich klientů."

Přehled OSVČ podávala online přes VITAKARTU také Kateřina Wagnerová, která provozuje v Lounech mandlovnu. "VITAKARTA je fajn systém. Opravdu nemám ansámbl zaměstnanců, kteří by za mě mohli vyřizovat administrativu, a věci kolem svého podnikání si musím zařizovat sama. Takže ocením všechno, co mi ulehčí práci a ušetří čas. Nejenom s vyplňováním, ale i s učením se dalších systémů. A podání přehledu přes VITAKARTU je právě takové - je to snadné, rychlé a nekomplikuje život," říká Kateřina Wagnerová.

Systém VITAKARTA funguje podobně jako internetové bankovnictví. To znamená, že klienti podávající přehled přes VITAKARTU nemusejí instalovat žádné exotické softwarové doplňky a stačí jim aplikace VITAKARTA v mobilu nebo přihlášení přes prohlížeč na www.vitakarta.cz. OZP očekává, že celkový počet přehledů podaných přes VITAKARTU bude letos kolem 25 000. Přehledy je možné také odevzdat v papírové podobě, a to na bezmála šedesáti kontaktních místech OZP po celé ČR.

OSVČ

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 735 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra, Asistenční služba OZP a služby elektronické komunikace, zejména portál VITAKARTA ONLINE, který poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.

Více na www.chcidoozp.cz

VITAKARTA
na webu: www.vitakarta.cz
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.styrax.dol.android
iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/mvitakarta/id470845670?mt=8


Kontakt pro média: media@ozp.cz