Jičínský Den zdraví: 88 párů vyšetřených očí i 50 000 Kč pro Hospic Anežky České

Tisková zpráva

1. května 2017

Padesát tisíc korun pro Hospic Anežky České a po deseti tisících pro královéhradeckou školu Daneta, Oblastní charitu Hradec Králové a organizaci Sportem proti bariérám pomohli získat účastnici charitativní akce Každý krok pomáhá, která oficiálně skončila během Dne zdraví v Jičíně v sobotu 29. dubna. Přímo na něm využilo 88 lidí možnost nechat si preventivně vyšetřit zrak, stovka lidí si nechala zkontrolovat podezřelá pigmentová znaménka a na 120 zájemců si ověřilo, zda jim nehrozí cukrovka.

"Děkuji všem čtyřem tisícům lidí, kteří během dubna chodili pro charitu v rámci naší akce Každý krok pomáhá. Nejvíc kroků nakonec nachodil tým pro Hospic Anežky České, ale uznání si zaslouží všichni účastníci, protože chůze je ten nejzdravější pohyb," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

"Společně všichni účastníci akce jen v dubnu ušli 509 114 034 kroků. Pokud by bylo možné dojít ze Země na Měsíc, společně by tuto vzdálenost hravě překonali, protože dohromady nachodili 372 tisíc kilometrů," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny.

Během Dne zdraví v Jičíně vystoupil s ukázkou společenských tanců soutěžní taneční pár Petr Zvolánek a Martina Černíková z klubu CTS Perfect Pardubice a vystoupení "námořníci" a "vědátoři" předvedli děti z jičínské taneční skupiny Destiny. Zájemci si mohli vyzkoušet, jak je náročné ohřát vodu na čaj elektřinou vyrobenou na elektrokole a děti bavil kouzelník s klaunem a bublifukářka.

"Akce Každý krok pomáhá nyní pokračuje pro Jihomoravský kraj. Můžou se jí zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Našim klientům ale za zapojení do soutěže nabízíme příjemné výhody, protože je odměníme bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy. To je navíc s námi úplně jednoduché - stačí v mobilu vyfotit účtenku třeba za vstupenku do bazénu a odeslat ji v aplikaci VITAKARTA do OZP. Za pár dní mají klienti peníze zpátky na účtu," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru OZP.

Do akce se lze zapojit na kazdykrokpomaha.ozp.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci pak jen každý den vyplní, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Krokoměry pro sledování ušlých kroků si účastníci mohou zdarma vyzvednout v kamenných pobočkách Oborové zdravotní pojišťovny, ale také v nové mobilní pobočce, která od února postupně navštěvuje města po celé republice. Ta funguje jako plnohodnotná pobočka pojišťovny, kromě toho je v ní možné nechat si odborně změřit tlak a v některých městech pobočku doprovázejí partneři nabízející další vyšetření, například vyšetření pigmentových znamének.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 735 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra, Asistenční služba OZP a služby elektronické komunikace, zejména portál VITAKARTA ONLINE, který poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: media@ozp.cz