Den zdraví v Pardubicích přilákal stovky lidí

Tisková zpráva

6. dubna 2017

Zhruba tisícovka lidí navštívila v sobotu Den zdraví v Pardubicích, desítky přímo využily možnost zkontrolovat si zrak, vyšetřit podezřelá pigmentová znaménka nebo si nechat změřit procento tuku v těle či si změřit tlak. Na Dni zdraví pořádaném Oborovou zdravotní pojišťovnou také symbolicky dorazili do cíle účastníci charitativní akce Každý krok pomáhá. V ní lidé zapisují, kolik kroků denně nachodí. A svými kroky pomáhají charitě - odměnu 50 000 Kč v Pardubicích získal Domov pod hradem Žampach, který pomáhá lidem s mentálním postižením, jehož virtuální tým nachodil nejvíce kroků. Odměnu 10 000 Kč si odnesli i další tři charity - integrační školka Lentilka, Oblastní charita Pardubice a Dětské centrum Veská.

Specialisté z Okobusu vyšetřili během Dne zdraví 151 párů očí, pigmentová znaménka si nechalo zkontrolovat 81 lidí, 78 lidí využilo možnost nechat si změřit podíl tuku v těle; Centrum logopedie konzultovalo vývoj řeči tří desítek dětí i dospělých. Kromě toho zhruba čtyřicet lidí využilo reflexní masáž od partnerské organizace Diochi a asi stovka dětí a dospělých si zkusila ohřát vodu na čaj v cykloelektrárně.

"Děkuji všem pěti tisícům lidí, kteří se jen během března zapojili do akce Každý krok pomáhá. Především totiž udělali něco pro svoje zdraví. V průměru každý účastník denně ušel přes 10 000. Právě hranice osmi deseti tisíc kroků denně je vynikající pro zdraví," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny. "Zájem o Každý krok pomáhá je obrovský. Jsem rád, že se nám podařilo odstartovat akci, která pomáhá jak charitativním organizacím, tak i lidem, kteří se jí zúčastní," dodává Radovan Kouřil.

Celkem účastníci akce Každý krok pomáhá během března ušli 601 576 455 kroků. Společně tak překonali vzdálenost 439 151 kilometrů, což znamená, že jedenáctkrát obešli Zeměkouli, anebo by společnými silami došli na Měsíc a ještě ho několikrát obkroužili kolem dokola. Během Dne zdraví v Pardubicích vystoupil Taneční klub CTS Perfect Pardubice, Jazz Band Jindřicha Pavlíka nebo mažoretky PM Stars Pardubice.

"Akce Každý krok pomáhá nyní pokračuje pro Královéhradecký kraj. Můžou se jí zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Našim klientům ale za zapojení do soutěže nabízíme příjemné výhody, protože je odměníme bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy. To je navíc s námi úplně jednoduché - stačí v mobilu vyfotit účtenku třeba za vstupenku do bazénu a odeslat ji v aplikaci VITAKARTA do OZP. Za pár dní mají klienti peníze zpátky na účtu," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru OZP.

Do akce se lze zapojit na kazdykrokpomaha.ozp.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci pak jen každý den vyplní, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Krokoměry pro sledování ušlých kroků si účastníci mohou zdarma vyzvednout v kamenných pobočkách Oborové zdravotní pojišťovny, ale také v nové mobilní pobočce, která od února postupně navštěvuje města po celé republice. Ta funguje jako plnohodnotná pobočka pojišťovny, kromě toho je v ní možné nechat si odborně změřit tlak a v některých městech pobočku doprovázejí partneři nabízející další vyšetření, například vyšetření zraku.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 735 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra, Asistenční služba OZP a služby elektronické komunikace, zejména portál VITAKARTA ONLINE, který poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: media@ozp.cz