Den zdraví v Poděbradech 4. 3. 2017

Tisková zpráva

24. února 2017

Orientační vyšetření zraku, tlaku, hladiny cukru v krvi, výroba elektřiny v cykloelektrárně, ale i masáže a hlavně přádávání daru pro charitativní organizaci, jejíž tým ušel nejdál v rámci akce Každý krok pomáhá - to je jen část programu Dne zdraví, který v sobotu čtvrtého března v Poděbradech zajišťuje Oborová zdravotní pojišťovna a další partneři. Akce se koná od 12:00 do 17:00 na poděbradské kolonádě.

"Celý rok budeme postupně v jednotlivých krajích pomáhat charitativním organizacím v rámci akce Každý krok pomáhá. V Poděbradech vyhodnotíme její první část ve Středočeském kraji. Předáme dar neziskovce, jejíž tým ušel v únoru nejvíc kroků," vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny. "Zájem o akci je obrovský a velmi mile nás překvapil - jen za první dva týdny se zapojilo více než 6 tisíc lidí a společně nachodili 250 milionů kroků - jako by čtyřikrát obešli zeměkouli. Jsem moc rád, že se nám podařilo motivovat tolik lidí k nejzdravějšímu pohybu - k chůzi."

V únoru účastnici chůzí pomáhají Českému registru dárců krvetvorných buněk, organizaci Mamma HELP, neziskovce Portus Praha nebo Centru domácí péče RUAH. Zástupci těchto organizací v sobotu představí svou činnost, takže se návštěvníci Dne zdraví budou moci přímo na kolonádě například zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Na kolonádě budou pro návštěvníky připravená také orientační vyšetření tlaku, diagnostika zraku v Oko busu nebo měření hladiny cukru v krvi partnerské organizace Vidia diagnostika. Rekreační sportovci si budou moci vyzkoušet, jaká je jízda na elekrokole, anebo si zasoutěžit ve výrobě elektřiny v cykloelektrárně. Poté můžou navštívit reflexní masáž Diochi. Samozřejmě budou všem k dispozici odborníci Oborové zdravotní pojišťovny pro konzultace o zdraví a o tom, jak jim může zdravotní pojišťovna pomoci. Všechny zdravotní služby jsou pro návštěvníky zdarma. Na kolonádě bude k objednání zdravé občerstvení a doprovodný program nabídne například obří nafukovací šipky. Během dne vystoupí pěvecký sbor Kvítek, Poděbradské mažoretky, bude se cvičit zumba.

"Do akce Každý krok pomáhá, jejíž první část slavnostně zakončíme v Poděbradech, se i nyní může zapojit každý, kdo se zaregistruje na našem webu kazdykrokpomaha.ozp.cz. Pak už jen měří, kolik kroků každý den ušel. Může přitom využít naše tipy na výlety, které na web každý den přidáváme. A aby účastníci mohli správně soutěžit, mohou si na našich kamenných pobočkách i v pobočce mobilní vyzvednout krokoměr. Není přitom nutné být klientem OZP, byť našim klientům za účast v soutěži přičteme body do Vitakonta, které můžou směnit za příspěvky na preventivní programy," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny.

Oborová zdravotní pojišťovna také v letošním roce přišla s novinkou v podobě mobilní pobočky pojišťovny. Ta bude celý rok navštěvovat různá města a vedle informací o zdravotním pojištění můžou lidé s jejími odborníky konzultovat své zdraví či si nechat orientačně změřit tlak, či podstoupit další orientační vyšetření od partnerů, kteří mobilní pobočku v některých městech doprovázejí.

"Lidé si často neuvědomují, jaké všechny služby jim může jejich zdravotní pojišťovna poskytnout. Vedle toho hlavního - tedy proplácení zdravotní péče - to je řada zdravotních benefitů, ale například také pomoc s hledáním specialisty s volnou kapacitou nebo třeba snadná komunikace přes internet, aniž by klient musel s každou drobností osobně chodit na pobočku," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Zdravotní péče může být velmi nákladná. Díky své zdravotní pojišťovně však lidé přímo u lékaře neplatí nic. V průměru každému občanovi zaplatí za rok zdravotní péči za více než 20 000 Kč. Náklady na léčení nejdražších onemocnění se však mohou přehoupnout i přes dvacet milionů korun za rok na jednoho člověka. To platí například u lidí, kteří trpí poruchou srážlivosti krve. I u běžnějších diagnóz se ale náklady mohou šplhat do desítek tisíc. Například roční výdaje na léčbu diabetu jsou 50 tisíc korun, operace slepého střeva vyjde na 30 tisíc korun a stejně tak kolem 30 tisíc korun stojí například jeden den péče na ARO.

"Proto je důležité zvolit zdravotní pojišťovnu, která se sama vyznačuje dobrým zdravím, tedy tím finančním. OZP byla opakovaně vyhodnocena v Indexu zdraví zdravotních pojišťoven mezi nejlepšími," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny. "Důležitá je samozřejmě i nabídka benefitů. Mimo dnes již běžné celoplošné preventivní aktivity a ozdravné pobyty, které nabízí většina zdravotních pojišťoven, nabídla OZP svým klientům moderní formu čerpání benefitů prostřednictvím elektronického bonusového systému VITAKONTO, který je součástí portálu VITAKARTA ONLINE," dodává Mario Böhme.


Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP je s více než 735 tisíci klienty třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou v České republice. Své pobočky má ve všech krajských městech a kromě nich jsou klientům k dispozici další klientská centra, Asistenční služba OZP a služby elektronické komunikace, zejména portál VITAKARTA ONLINE, který poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku.

Svou dobrou pověst mezi zdravotnickou veřejností si OZP trvale zabezpečuje včasnou úhradou všech svých závazků. Pro veřejnost je pak atraktivní zejména tím, že nabízí široké spektrum služeb a vysokou kvalitu, profesionalitu a spolehlivost, s jakou jsou tyto služby poskytovány v optimální síti smluvních partnerů.


Kontakt pro média: media@ozp.cz