Nevyznám se v pojmech „benefity“, „kredity“, „kupony“. Co to znamená?

Jako "Benefity" označujeme souhrnně všechny programy, jejichž prostřednictvím nabízíme pojištěncům finanční příspěvky nad rámec veřejného zdravotního pojištění.

"Kupony" jsou benefitní programy dostupné všem pojištěncům, kteří splňují daná kritéria - např. příspěvek na dentální hygienu, příspěvek na očkování, kupony pro chronicky nemocné. K čerpání kuponů není nutná aplikace, je možné žádat přes papírový formulář na pobočkách, nebo využít k odeslání žádosti o příspěvek elektronickou formu kuponu ve VITAKARTĚ..

A "Kredity" jsou "body za odměnu", které OZP přiděluje každému pojištěnci na jeho klientský účet v aplikaci VITAKARTA za určité aktivity - preventivní prohlídky, dárcovství, aktivní pohyb s aplikací Každý krok pomáhá, kontrola vykázané péče atp. Výměnou za kredity je možné čerpat několik desítek benefitů. Platnost kreditů je časově omezená - kredity připsané v období 1.1. - 31.7. expirují 31.10. daného roku, kredity připsané 1.8. - 31.12. expirují 31.3. roku následujícího. Čerpání kreditů probíhá výhradně elektronicky - klient musí mít aktivovanou aplikaci VITAKARTA.

Podmínky i nabídka benefitů za kredity i kupony na daný kalendářní rok jsou na internetových stránkách OZP.