STOP rakovině prsu

Program preventivního vyšetření rakoviny prsu

Zachytí-li se zhoubný nádor prsu včas, existuje téměř 95% pravděpodobnost vyléčení. Při vyšetření mamografem lze přitom odhalit nádor už v době, kdy žena ještě nepociťuje žádné obtíže, a nádor dosud není patrný na pohmat. Proto nabízíme klientkám OZP komplexní vyšetření (klinické vyšetření, mamografie a/nebo ultrazvukové vyšetření).

Za posledních 5 let jsme na rakovinu prsu vyšetřili přes 100 000 klientek, přičemž téměř 1% z nich mělo diagnostikované zdravotní problémy

Vyšetření můžete absolvovat zdarma nebo s příspěvkem 1 200 Kč. V Mamografickém centru Waltrovka v Praze, v Mamodiagnostickém centru Beroun a ve Fakultní nemocnici Olomouc můžete také využít jedinečné možnosti vyhodnocení mamografického snímku navíc pomocí umělé inteligence (více informací zde).

V Mamografickém centru Waltrovka v Praze, v Mamodiagnostickém centru Beroun a ve Fakultní nemocnici Olomouc můžete také využít jedinečné možnosti vyhodnocení mamografického snímku navíc pomocí umělé inteligence (více informací zde).

Podrobnější informace o programu

  1. Program STOP rakovině prsu je určen ženám ve věku od 40 let do dne před dovršením 45 let, které neabsolvovaly vyšetření ze zdravotní indikace.
  2. Preventivní prohlídka se provádí od doby dovršení věku vždy jednou za dva roky, nejdříve však po uplynutí 24 měsíců po provedení předchozí preventivní prohlídky.
  3. Program můžete čerpat zdarma nebo s příspěvkem až 1 200 Kč.
  4. V případě zájmu absolvovat vyšetření zdarma, tzn. bez platby na místě, si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb vyberte vám vyhovujícího poskytovatele a telefonicky si u něj zajistěte termín vyšetření. Pro objednání můžete též využít Asistenční službu OZP.
  5. V případě, že chcete využít jiného poskytovatele splňujícího požadovanou odbornost, samozřejmě můžete, vyšetření zaplatíte na místě a následně si můžete požádat o příspěvek 1 200 Kč v rámci Kuponů STOP. Více informací zde.
  6. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
  7. V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF
Seznam poskytovatelů zdravotních služeb, kde můžete program STOP čerpat zdarma
Dokument PDF | 140 kB