STOP rakovině prostaty

Program preventivního vyšetření rakoviny prostaty

Zhoubná onemocnění prostaty patří mezi nejčastější nádory u mužů. Představují závažný zdravotní i sociální problém. Rizikovými faktory jsou věk, změny v hormonální hladině či dietetické návyky. Bez včasné léčby se mohou vytvářet metastázy do dalších orgánů.

Za posledních 10 let jsme na rakovinu prostaty preventivně vyšetřili více než 1500 klientů, přičemž 8% z nich mělo diagnostikované zdravotní problémy

Nabízíme proto preventivní vyšetření prováděné z malého vzorku krve. Zjišťuje se přítomnost vyšší hladiny krevní bílkoviny PSA v době, kdy nemocný ještě nepociťuje žádné subjektivní obtíže. Vyšetření signalizuje případné změny v prostatě, především u zhoubného bujení. Současně probíhá i klinické vyšetření konečníku.

Klienti OZP mohou vyšetření absolvovat zdarma nebo s příspěvkem 1 200 Kč.

Podrobnější informace o programu

  1. Program je určen mužům ve věku od 40 let.
  2. Doporučujeme jej absolvovat jednou za rok, nejdříve však po uplynutí 12 měsíců po provedení předchozí preventivní prohlídky.
  3. Program můžete čerpat zdarma nebo s příspěvkem až 1 200 Kč.
  4. V případě zájmu absolvovat vyšetření zdarma, tzn. bez platby na místě, si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb vyberte vám vyhovujícího poskytovatele a telefonicky si u něj zajistěte termín vyšetření. Pro objednání můžete též využít Asistenční službu OZP.
  5. V případě, že chcete využít jiného poskytovatele splňujícího požadovanou odbornost, samozřejmě můžete, vyšetření zaplatíte na místě a následně si můžete požádat o příspěvek 1 200 Kč v rámci Kuponů STOP. Více informací zde.
  6. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
  7. V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF

Seznam poskytovatelů zdravotních služeb
Dokument PDF | 100 kB