Prevence Alzheimerovy nemoci

Alzheimerova nemoc je neurodegenerativní onemocnění, které je nejčastější příčinou demence. U lidí nad 80 let trpí demencí každý pátý, u mladších lidí je výskyt vzácnější. Nicméně Alzheimerova nemoc se může projevit i osob ve věku 40 let.

Projevy nastupující nemoci jsou od ztráty paměti počínaje, přes změny nálad až po problémy s plynulým vyjadřováním či vykonáváním běžných domácích úkonů.

Cíleným tréninkem paměti, ale také běžnou četbou knih či luštěním křížovek, cvičením a kvalitní stravou bohatou na antioxidanty je možné efektivně této nemoci předcházet. Díky OZP máte možnost exkluzivně se nechat vyšetřit v síti kontaktních center České alzheimerovské společnosti po celé ČR.

Co tento program nabízí?

  • Vyhodnocení testů na vyšetření paměti a ostatních kognitivních funkcí (až 60 minut)
  • V případě výsledků testů s nutností dodatečného vyšetření nasměruje pracovník kontaktního centra klienta zdarma do sítě neurologů a dalších specialistů prostřednictvím Asistenta zdraví OZP
  • Každý pojištěnec obdrží dárek v podobě "Sešitu pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí"

Program je určen pro všechny pojištěnce ve věku 40 let včetně a více. Tento program je možné využít max. 1x ročně.

Kde můžete tento program využít?

Podrobný seznam kontaktních míst České alzheimerovské společnosti naleznete zde. Objednat se můžete na uvedených telefonních číslech případně osobně na místě.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF

Seznam kontaktních míst České alzheimerovské společnosti
Dokument PDF | 114 kB

Facebook YouTube Twitter Linkedin
×
Vážení klienti,

v návaznosti na usnesení Vlády ČR ze dne 15.3.2020 k opatřením souvisejícím s výskytem nemoci COVID-19 sdělujeme, že jsou všechna klientská centra uzavřena.

Pro komunikaci s OZP je možné použít:

S medicínskými dotazy se prosím obracejte na Asistenta zdraví.

Děkujeme.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím