Ozdravné pobyty dětí - Chorvatsko

Moře má schopnost léčit, regenerovat a uzdravovat. Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) proto již od roku 1995 organizuje a hlavně finančně přispívá nemalou částkou na přímořské ozdravné pobyty dětem (ve věku od 7 do 16 let) nejen s alergickým, respiračním či kožním onemocněním, ale i s problémy s pohybovým aparátem - např. skoliózou, poruchou dynamiky a statiky apod.

V roce 2023 se od června do srpna (v 5 turnusech) vydalo s OZP do Chorvatska celkem 401 dětí. Během patnáctidenního pobytu v hotelovém komplexu Luka na ostrově Dugi Otok si naši mladí pojištěnci užili nejenom koupání v moři, sluníčko, ale i dobré jídlo. Připraven byl pro ně zdravotně rehabilitační program a celá řada zajímaných sportovních a kulturních aktivit.

Vedení OZP v současné době zvažuje možnosti konání ozdravných pobytů i pro další roky. Podrobné informace očekávejte na webových stránkách OZP.

Do deníčku z ozdravných pobytů v letošním roce můžete nahlédnout na adrese www.lecebnepobyty-ozp.cz, kde najdete i fotogalerii. Rovněž jsou informace a spousta fotografií zveřejněné na facebooku na adrese: Ozdravné pobyty - Dugi Otok.