Odměňte svého lékaře

Publikováno: 29.1.2024   #pojištěnci, #tipy

Vyjádřete svou spokojenost s poskytovanou péčí. Buďte součástí unikátního propojení pacientů, zdravotní pojišťovny a poskytovatelů zdravotní péče a zapojte se do každoročního hodnocení spokojenosti pojištěnců OZP s lékaři, kteří jim v průběhu roku poskytli nějakou pomoc. Stačí pár kliknutí ve VITAKARTĚ.

 

Koho a za co můžete hodnotit

Bodově ohodnotit můžete pouze ty lékaře, u kterých jste čerpali hrazenou zdravotní službu, nebo u kterých jste registrováni. Hodnotit můžete pouze předem definované odbornosti a typy poskytovatelů zdravotních služeb (není např. dostupný pro nemocnice, nelékařské odbornosti, lékárny ani záchranku).

Body můžete přidělit pouze tomu lékaři, u kterého jste současně zkontrolovali vykázanou péči (VITAKARTA: Nabídka > Vykázaná péče) a lékařům tzv. primární péče, u kterých jste registrováni.

Přidělenými body můžete vyjádřit, jak vnímáte kvalitu poskytnuté péče, chování a jednání zdravotnických pracovníků, zda jste byli ošetřeni s úctou a ohledem. Můžete hodnotit také plánování a kontinuitu poskytované péče, dostatek informací a způsob komunikace, apod.

Hodnocení se netýká odborné kvalifikace lékařů.

 

Do kdy můžete lékaře hodnotit

Za péči poskytnutou v roce 2023 můžete své body lékařům přidělit nejpozději do 29. 2. 2024.

 

Postup je jednoduchý

  1. Přihlaste se do VITAKARTY.
  2. V Nabídce klikněte na položku: Rozdělování odměn lékařům.
  3. Uvidíte, kolik bodů celkem za péči poskytnutou v roce 2023 můžete rozdělit, a mezi které lékaře / zdravotnická zařízení.
  4. Body můžete přidělovat posuvníkem, nebo zapsat ručně. V záhlaví tabulky vidíte aktuální stav přidělených bodů, změny se ukládají automaticky.
  5. A to je vše. Podrobný návod najdete zde.

Podrobné podmínky odměňování lékařů jsou dostupné na internetových stránkách OZP.

 

Odměňování jako poděkování

Pokud jste se do hodnocení lékařů zapojili v minulém roce, vidíte pod hlasovacím formulářem, kolik korun jsme na základě Vašeho hodnocení lékařům poslali jako mimořádnou odměnu.

Kvalitu péče poskytnuté v roce 2022 hodnotilo 44 786 pojištěnců OZP. Mezi 17 692 hodnocených ošetřujících lékařů jsme díky nim rozdělili celkem 19 417 807 korun.

Tyto mimořádné odměny OZP vyplácí z prostředků ušetřených na vlastních provozních nákladech. Chceme tak smluvním lékařům poděkovat za jejich lidský a profesionální přístup a motivovat je, aby Vás, své pacienty a naše pojištěnce, ošetřovali s úctou a respektem.