Nečekejte až chřipka udeří, nejúčinnější prevencí je právě teď - očkování!

Chřipka není „rýmička“. Chřipka je vysoce infekční onemocnění s rychlým nástupem doprovázené horečkou, zimnicí, bolestmi hlavy, kloubů, svalů a výraznou únavou. Šíří se především kýcháním či mluvením a postihuje všechny věkové skupiny. Nejdůležitější metodou prevence chřipky a jejích komplikací je očkování. S tím by se mělo začít ještě před nástupem chřipkové sezóny - tedy právě teď.

Ze strany pojištěnců, kterým je očkování proti chřipce plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, eviduje Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) rostoucí zájem. Vloni se nechalo naočkovat o cca 2,3 tisíce pojištěnců více než v roce 2020, celkem 38 566, z toho přes 13 tisíc ze skupiny nad 65 let.

Do kategorie plně hrazeného očkování proti chřipce spadají nejenom osoby nad 65 let, osoby s přidruženým onemocněním např. srdce, cév, ledvin, plic, dále lidé s cukrovkou, osoby se závažnou poruchou imunity, osoby, které žijí v kolektivních sociálních zařízeních, ale od ledna roku 2022 i zdravotničtí pracovníci a další odborní pracovníci ve zdravotnictví.

Ostatním klientům přispívá Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) na očkování proti chřipce každoročně až 500 Kč: