EHIC platnost průkazu pojištěnce

Publikováno: 21.4.2023  

Vážení klienti,

některým z Vás vyprší v nejbližších měsících platnost průkazu pojištěnce. OZP na Vás myslí a automaticky zajistí obměnu průkazů a jejich distribuci na adresy, které máme evidovány v našem systému v termínu cca 1 měsíc před vypršením platnosti průkazu.

Pokud si nejste jisti, jakou adresu máme evidovánu a je-li adresa správná, doporučujeme Vám provést její kontrolu na portálu VITAKARTA ONLINE v sekci Změna údajů klienta.

Pokud na tento portál nemáte přístup, je možné prostřednictvím jednoduché aplikace o tento přístup požádat na adrese: ZDE

Tento přístup do portálu VITAKARTA ONLINE umožňuje také využívat aplikaci VITAKARTA - online zdravotní deník, v němž najdete přehled zdravotní péče, kterou za Vás OZP uhradila, můžete zaznamenat preventivní prohlídky či vyšetření, ukládat lékařské zprávy a výsledky vyšetření nebo zadat základní údaje o svém zdravotním stavu a případných obtížích, které mohou pomoci třeba záchranné službě. Najdete zde také přehled své platební bilance (přeplatky či nedoplatky) a můžete také hlásit změnu bankovního spojení či požádat o potvrzení bezdlužnosti.

Zároveň Vám v aplikaci VITAKARTA nabízí OZP nový elektronický bonusový systém VITAKONTO. Jeho prostřednictvím máte možnost čerpat prevenci v oblasti, která Vám připadá zajímavá a atraktivní. Nejste závislí na čerpání ostatních klientů a především můžete sami rozhodovat o výši získaných kreditů.

Portál Vám také umožní využít funkci, pomocí které požádáte o obměnu průkazu pojištěnce.

Pro obměnu průkazu z důvodu vypršení platnosti není nutné tuto funkci využívat, pokud ale plánujete např. dlouhodobý pobyt v zahraničí nebo z jiného důvodu potřebujete nový průkaz pojištěnce dříve než ve výše uvedené lhůtě, pak samozřejmě můžete tuto funkci využít a průkaz obdržíte dříve.

Pokud Vám elektronický způsob komunikace přes portál VITAKARTA ONLINE nevyhovuje, můžete samozřejmě kontaktovat kterékoli klientské pracoviště OZP nebo změnu adresy oznámit e-mailem prostřednictvím elektronické podatelny OZP nebo písemně na adresu Vaší nejbližší pobočku OZP.

Vaše OZP