Čerpat benefity u OZP je tak snadné - Kupony

Od našich stávajících pojištěnců, ale i těch, kteří si s OZP chtějí začít - termín pro změnu zdravotní pojišťovny je do 31. 3. 2022, dostáváme nejčastěji dotazy na benefity a pravidla jejich čerpání. V našem mini - seriálu "ČERPAT BENEFITY U OZP JE TAK SNADNÉ" vám proto přinášíme základní informace a pár praktických rad. Dnes se zaměříme na programy, které mohou pojištěnci Oborové zdravotní pojišťovny - 207 (OZP) čerpat prostřednictvím tzv. Kuponů. Ty lze uplatnit buď v listinné podobě na přepážkách našich kamenných poboček, nebo snadno, odkudkoliv a kdykoliv, online přímo teď z mobilu >> v aplikaci VITAKARTA.

Kupony můžete využít na dentální hygienu (až 2 000 Kč), na očkování proti chřipce (500 Kč), na další očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění (1 000 Kč), na lázeňské procedury (až 2 000 Kč) nebo nově také na vybrané sportovní aktivity (500 Kč).

K tomu pro vás v OZP máme program STOP, který se zaměřuje na sérii preventivních vyšetření proti nádorovým a civilizačním onemocněním pro různé věkové skupiny. V rámci České republiky má OZP v této oblasti jednoznačně nejširší nabídku. Kvalitu této péče poskytované našimi smluvními pracovišti neustále sledujeme. Díky pravidelné prevenci jsou včas odhaleny tisíce případů různých zhoubných onemocnění už v raném stadiu, a tím se zvyšuje i šance na jejich vyléčení.

Většinu programů z řady STOP (rakovině kůže, prsu, prostaty, ledvin a nádorů břišních orgánů, dutině ústní, STOP infarktu a STOP osteoporóze) můžete čerpat dvojím způsobem dle vašeho výběru:

Program STOP rakovině tlustého střeva a konečníku je možné využít pouze u vašeho praktického lékaře ve formě bezplatného vyšetření.*

Program Prevence Alzheimerovy choroby je možné zdarma absolvovat v síti kontaktních center České alzheimerovské společnosti po celé ČR.*

Prostřednictvím Kuponu lze ale čerpat i příspěvky na speciální programy pro klienty chronicky nemocné nebo se specifickými potřebami - programy pro onkologicky nemocné, klienty s nízkobílkovinnou dietou, pro děti s obezitou, nutriční poradenství.

Benefitů, které OZP nabízí je více než 50! Příště se podíváme na ty, které můžete čerpat za KREDITY.

A nezapomeňte, že prostřednictvím Asistenční služby či Online poradny ve VITAKARTĚ se můžete nejenom k lékaři objednat, ale i konzultovat svůj zdravotní stav 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

* na tyto programy není možné Kupon uplatnit