Ztrácí vaše srdce občas rytmus? Nechte si vyhodnotit EKG pomocí chytrých hodinek

Bolest na hrudi, točení hlavy, nepravidelný nebo rychlý tlukot srdce, dušnost, únava. I tak se může projevovat fibrilace (míhání) síní. Jde o jednu z nejčastějších poruch srdečního rytmu. Až u 40 procent lidí probíhá dokonce bez příznaků a je tak odhalena zcela náhodně. V tom lepším případě - při měření EKG z preventivních důvodů. Zachycení EKG během případných potíží a následné ONLINE vyhodnocení záznamu z chytrých hodinek atestovaným kardiologem, tak může být jednou z cest k odhalení nebezpečného onemocnění. Pokud chcete mít své srdce pod dohledem, přistupovat ke svému zdraví zodpovědně, jste pojištěncem Oborové zdravotní pojišťovny a zároveň uživatelem VITAKARTY, můžete využívat tuto službu zdarma.

Běžně dostupnou nositelnou elektroniku zapojila OZP do denní péče o své klienty v roce 2019 a stala se tak první zdravotní pojišťovnou v ČR, která umožnila, prostřednictvím své aplikace VITAKARTA, získat pojištěncům vyhodnocení EKG křivky pořízené hodinkami s CE certifikací na měření EKG Apple Watch. Nabídku později rozšířila o hodinky Fitbit Sense a teď i o Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3. Na jejich pořízení mohou uživatelé VITAKARTY navíc získat v programu "Zdravotnické prostředky a pomůcky pro chronicky nemocné" příspěvek až 10 000 korun.

Křivka EKG je atestovaným kardiologem vyhodnocena ONLINE nejpozději do 24 hodin po jejím doručení, přičemž pojištěnec získá zabezpečenou cestou výslednou zprávu informativního charakteru. Pokud lékař z MDT, které vyhodnocení pro OZP zajišťuje, objeví v křivce EKG zdravotní problém, může se pojištěnec OZP obrátit prostřednictvím nonstop Asistenční služby na online medicínskou poradnu, kterou najde ve své VITAKARTĚ, a kde se k lékaři může rovnou objednat. Ověřit si lze až pět zaznamenaných křivek EKG měsíčně.