Zeptejte se - Ředitelé OZP odpovídají na TOP témata

Informace o tom, že OZP, jako vůbec první zdravotní pojišťovna v ČR, spustila digitální ověření totožnosti prostřednictvím metody bankovní identita (BankID), vzbudila obrovský zájem. Během jediného týdne se tak počet přístupů do aplikace VITAKARTA přes BankID vyšplhal na 1 000! Více se o této službě dozvíte v rubrice Zeptejte se, a to od Ing. Milana Štěpánka, který nahradil na postu ředitele informatiky Ing. Petra Valcháře. Oběma přejeme mnoho úspěchů.

Obrovskou vlnu reakcí vyvolal i příspěvek na sociálních sítích Oborové zdravotní pojišťovny ohledně Klientských dnů. "Přestože poměrná část našich pojištěnců upřednostňuje při vyřizování svých záležitostí elektronickou formu komunikace, máme stále klienty, kteří preferují osobní jednání přímo na pobočce. Jen jim chybí čas na ně zajít. A právě to efektivně řeší projekt Zdravá firma, který OZP nabízí zaměstnavatelům již přes 10 let. Stačí pak už jen požádat zaměstnavatele a naše pobočka přijede přímo na pracoviště", upozorňuje ve svém článku obchodní ředitelka PhDr. Miloslava Lukešová.

Onemocnění COVID-19 si od svého počátku vyžádalo již tisíce obětí. Ptáte se nás proto, jak je hrazena psychiatrická nebo psychologická pomoc při ztrátě (úmrtí) blízkých osob. "Oborová zdravotní pojišťovna plně hradí potřebnou psychologickou či psychiatrickou péči za své pojištěnce přímo poskytovatelům zdravotních služeb, se kterými má uzavřen smluvní vztah. Doporučení ke klinickému psychologovi či psychiatrovi obvykle vypisuje praktický lékař, ale může i jiný odborný lékař - specialista," potvrzuje ředitelka Divize Morava MUDr. Pavla Kiovská, MBA.

Nejenom očkování proti COVID-19 je aktuálním tématem i vakcinace proti chřipce, na kterou OZP přispívá částkou 500 Kč. Začátkem měsíce měla zdravotní ředitelka MUDr. Jitka Vojtová, MBA, která také díky nejbohatším zkušenostem v oblasti telemedicíny zastupuje Svaz zdravotních pojišťoven v odborné pracovní skupině při MZ ČR, možnost zúčastnit se diskuze zaměřující se celkově na respirační onemocnění dětí. Na záznam se můžete podívat zde>.

Často od vás chodí dotazy na přeplatky z doplatků za léčivé přípravky a potraviny pro zvláštní lékařské účely započitatelných do zákonem stanoveného limitu. Jejich úhradu provádí zdravotní pojišťovna 4x ročně (v měsících únor, květen, srpen a listopad) automaticky, a to do 60 dní od uplynutí kalendářního čtvrtletí, v němž byl limit překročen. Ve třetím letošním čtvrtletí překročilo tzv. ochranný limit 31 476 pojištěnců, mezi které bylo rozděleno celkem 17 072 083 Kč, informuje ve svém článku finanční ředitel Ing. Daniel Ballek, od kterého se také dozvíte i o úpravách na základě novely zákona.