OZP je první zdravotní pojišťovnou s BankID

Publikováno: 24.11.2021  

V rámci zefektivnění služeb zavádí OZP, jako vůbec první zdravotní pojišťovna v ČR, digitální ověření totožnosti na internetu prostřednictvím metody bankovní identita (BankID). Oborová zdravotní pojišťovna tak přichází s řešením, které přinese mnohem větší pohodlí všem uživatelům aplikace VITAKARTA, kteří pro přihlášení do aplikace upřednostňují před mobilní verzí webové rozhraní.

Vstoupit do aplikace VITAKARTA prostřednictvím bankovní identity lze snadno na webu OZP ZDE>>, kde stačí kliknout na okénko "Přihlásit přes BankID", vybrat si svou banku a přihlásit se stejně jako do online bankovnictví. VITAKARTA se zobrazí po bezpečném potvrzení totožnosti a udělení souhlasu k předání údajů.

Aplikace VITAKARTA je podporována prohlížeči:

Službu BankID mohou v současnosti využívat klienti České spořitelny, ČSOB, Monety Money Bank, Komerční banky a Air Bank. V roce 2022 se plánují připojit také Raiffeisenbank, Fio banka, mBank a UniCredit Bank.

Přihlásit se do VITAKARTY může její uživatel na webu OZP také těmito dalšími způsoby:

VITAKARTA je dostupná také pro chytrá mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS (od Android 8 ke stažení zde >> nebo iOS 12 ke stažení zde>>).