Využijte univerzální příspěvek na očkování

Publikováno: 4.9.2023   #tipy

OZP nechává své pojištěnce zvolit, na jakou konkrétní vakcínu využijí příspěvek na očkování. Vyberte si sami i vy.

Na příspěvek ve výši až 1000 korun na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění mají nárok všichni pojištěnci bez omezení věku. Podmínkou je pouze absolvování právními předpisy stanovené pravidelné preventivní prohlídky u praktického (nebo dětského u dětí) lékaře v uplynulých dvou letech.

Praxi uplatňovanou zdravotní pojišťovnou OZP, tedy neurčovat konkrétní vakcíny, na které je příspěvek využitelný, podporuje například předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek: "Za mě je správné, aby (pojišťovny) řekly určitou částku, kterou přispějí pacientům na očkování bez ohledu na to, jaké to očkování bude. Každé je důležité a oni nemusí řešit, jestli to bude RSV, HPV nebo chřipka," uvádí v článku pro server Novinky.cz.

Příspěvek až 1000 korun prostřednictvím kuponu na "ostatní očkování" tak mohou pojištěnci OZP využít podle vlastního uvážení například i na vakcínu proti RS virům, o které se v posledních týdnech hodně mluví. A výhodou je, že ho mohou využít i pojištěnci mladší 60 let.


Registrace u OZP je rychlá snadná. Stačí vyplnit on-line přihlášku, zabere Vám to maximálně 5 minut.

Aktuální registrační období končí 30. září 2023.