STOP programy jsou štítem pro vaše zdraví

Publikováno: 18.4.2023   #pojištěnci, #poradenství

Zdravý životní styl není jen pravidelný pohyb a zdravá strava. Ke zdravému životnímu stylu patří také sledování zdravotního stavu prostřednictvím preventivních zdravotních prohlídek. Klíčové jsou zejména tzv. "civilizační choroby" a samozřejmě také nádorová onemocnění. Oborová zdravotní pojišťovna Vás v tom podpoří - buď stoprocentní, nebo částečnou úhradou těchto preventivních prohlídek.

V rámci programu STOP rakovině a civilizačním onemocněním můžete u OZP absolvovat řadu preventivních vyšetření hrazených nad rámec veřejného zdravotního pojištění. Šest programů se zaměřuje na prevenci rakoviny, další pak na předcházení infarktu, osteoporóze a včasnému odhalení Alzheimerovy choroby.

Není čas ztrácet čas

Důležité je absolvovat vyšetření včas. Podle Světové zdravotnické organizace dokáže člověk ovlivnit své zdraví z 80 procent. Jen 20 procent připadá na různé neovlivnitelné faktory, jako jsou genetika, nebo nedostatečná zdravotní péče. Navíc - české zdravotnictví patří mezi špičku v připravenosti na civilizační a nádorová onemocnění.

Zařaďte tedy preventivní prohlídky z programu STOP Oborové zdravotní pojišťovny do svého kalendáře stejně jako například preventivní návštěvy u zubaře, nebo dětského lékaře.

Jak čerpat příspěvek

Jednorázový finanční příspěvek od OZP můžete čerpat buď formou bezplatného vyšetření u námi domluvených poskytovatelů, nebo proplacením účtenky (formou kuponu) na vyšetření, které si sami uhradíte u vámi vybraného poskytovatele. Na příspěvek mají nárok všichni stávající pojištěnci. Příspěvky v rámci kuponů můžete čerpat bez ohledu na počet vašich kreditů v aplikaci VITAKARTA.

Pro větší pohodlí můžete k objednání termínu prohlídky využít Asistenční službu OZP, nejlépe prostřednictvím VITAKARTY ve svém mobilním telefonu.