Startují podzimní Kupony na prevenci

Od 1. září 2020 mají pojištěnci OZP opět možnost čerpat příspěvky prostřednictvím oblíbených Kuponů. Ročně tak mohou získat příspěvek až 3500 Kč (na dentální hygienu až 2000 Kč, na očkování 1000 Kč a 500 Kč na preventivní aktivity a produkty). Kupony na prevenci otevírá OZP v průběhu roku dvakrát - v prvním pololetí je bylo možné využít v průběhu března, druhá vlna Kuponů startuje právě dnes.

Dentální hygiena
Příspěvek na dentální hygienu je rozdělen do dvou období - v každém pololetí je možné získat příspěvek až 1000 Kč. V září tedy mohou pojištěnci OZP čerpat Kupon Dentální hygiena II ve výši až 1000 Kč.

Očkování
Druhý Kupon, který mohou pojištěnci OZP v průběhu září využít, je na očkování. OZP v něm přispívá na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, a to jak na zakoupení očkovací látky, tak i na aplikaci. To vše až do výše 1000 Kč.

Preventivní aktivity
Do třetice je možné prostřednictvím Kuponů získat příspěvek i na vybrané preventivní aktivity, a to až do výše 500 Kč ročně. V září mohou Kupon využít ti, kdo jej nečerpali již v březnu. Kupon je možné použít jako příspěvek na např. vitamíny a doplňky stravy, brýle a kontaktní čočky, fyzioterapii, dětské pohybové tábory a kroužky, předplatné na sportování nebo na rovnátka. Příspěvek 500 Kč je také možné použít na proplacení účtenky za test na COVID-19.

Přestože velkou část benefitů mohou pojištěnci OZP čerpat prostřednictvím kreditů ve VITAKARTĚ, čerpání Kuponů je na počtu kreditů absolutně nezávislé. Kupony tak mohou pojištěnci využít i bez ohledu na to, zda mají VITAKARTU a kredity.
Kupony na dentální hygienu, očkování a preventivní aktivity budou platné celé září. Klienti je mohou uplatnit velmi jednoduchou cestou z pohodlí domova - přes elektronickou aplikaci VITAKARTA, v sekci Moje bonusy, nebo mohou o příspěvek požádat na kterémkoli kontaktním místě OZP prostřednictvím formuláře. Detailní informace a pravidla Kuponů včetně formulářů najdete v sekci www.ozp.cz/benefity/podminky-pro-cerpani-kuponu-2021.