Příspěvek na očkování proti chřipce využijte do konce roku

Oborová zdravotní pojišťovna nyní přispívá svým klientům na očkování proti chřipce. Finance je možné čerpat na očkovací látku i na aplikaci vakcíny. Žádost je třeba do OZP doručit mezi 1. listopadem až 31. prosincem 2019, samotný doklad o zaplacení ale může být vystavený kdykoli v průběhu roku 2019.

"Na očkování proti chřipce přispíváme z Fondu prevence všem klientům do 65 let věku. Ti starší mají očkování plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění a mají ho tedy zdarma, respektive ho pojišťovna hradí přímo lékaři," vysvětluje Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

Chřipka je virové onemocnění, které představuje zátěž zejména pro seniory a pro osoby s chronickým onemocněním plic, srdce, ledvin či metabolickými poruchami. Nejlepší ochranou proti němu je očkování, které by měli zvážit i lidé, kteří by mohli být přenašeči onemocnění na ohrožené skupiny osob. Tedy například i děti a rodiče před Vánočními návštěvami prarodičů.

Nejlepší doba na očkování proti chřipce je před začátkem chřipkové sezóny. Tedy právě teď. Chřipka se v České republice vyskytuje nejčastěji v prosinci až březnu. Po očkování se ochrana proti onemocnění vytvoří zhruba do dvou týdnů.

Žádost o příspěvek na očkování proti chřipce je možné stáhnout zde, anebo ji lze osobně vyplnit na kterékoli pobočce Oborové zdravotní pojišťovny.