POZOR - Změna úhrad některých zdravotnických prostředků vydávaných na poukaz

Ke dni 1. srpna 2019 dochází ke změně úhrad některých zdravotnických prostředků vydávaných na poukaz.
Některé, doposud hrazené zdravotnické prostředky, nebude od tohoto data žádná zdravotní pojišťovna oprávněna hradit z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Důvodem je to, že výrobci a dodavatelé těchto zdravotnických prostředků neprovedli jejich přeohlášení na Státním ústavu pro kontrolu léčiv, tak, jak jim to ukládala novela zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, zákonem č. 282/2018 Sb.

Pokud si pojištěnec bude chtít takový zdravotnický prostředek na poukaz vyzvednout ještě za stávajících podmínek úhrady, je potřeba vystavený poukaz uplatnit (tj. předat) ve výdejně zdravotnických prostředků, popřípadě v lékárně, u smluvního výdejce nebo v oční optice nejpozději 31. července 2019, a to včetně schválení revizním lékařem zdravotní pojišťovny, pokud je takové schválení dle stávajících podmínek vyžadováno.

Mezi zdravotnické prostředky, které nebude možné po 1. 8. 2019 hradit, budou patřit například: paruky, brýlové obruby pro dospělé a některé typy brýlových čoček pro dospělé (od 15 let), vanové a sprchové sedačky, toaletní a sprchové vozíky, hole a pravděpodobně některé další typy zdravotnických prostředků

Případné dotazy týkající se uplatňování poukazů na úhradu zdravotnických prostředků můžete adresovat na e-mailovou adresu zdravpro@ozp.cz, popřípadě se Vám je pokusí zodpovědět zaměstnanci oddělení kontroly zdravotnických prostředků OZP na telefonním čísle 261 105 551.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím