Pojďte s námi krok za krokem na pól

Každý krok pomáhá (KKP) je název on-line aplikace OZP na podporu zdravého pohybu. Kdokoli (tedy nejen pojištěnci OZP) si ji může stáhnout do mobilního telefonu, nebo se připojit na internetových stránkách, a pustit se do plnění aktuálních výzev.

Jarní výzva

Pro měsíce duben a květen jsme vyhlásili výzvu „Čtyři póly Prahy.“ Cílem je dobýt všechny čtyři pražské póly, což jsou nejvzdálenější body území Prahy ve směru jednotlivých světových stran. V roce 2020 je pomohla vyznačit známá youtuberská dvojice Kluci z Prahy ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Každý krok pomáhá

Je to vlastně taková malá sociální síť. Kromě soutěžení v počtu nachozených kroků se můžete zapojit i do soutěže o nejzajímavější fotografii týdne. A uvítáme i další tipy na zajímavá místa přímo od uživatelů aplikace. Kolikrát stačí jen se rozhlédnout. Je tolik pólů, které čekají na své dobytí.

Aplikace Každý krok pomáhá nainstalovaná v mobilu si umí načíst údaje ze sportovně-zdravotních aplikací jako je FitBit, Goggle Fit, nebo Zdraví, takže si výsledky ukládá sama on-line. Nachozené kroky je také možné zapisovat ručně přes webové rozhraní Každý krok pomáhá.

Cílem KKP je povzbudit zájem o ten nejpřirozenější pohyb na čerstvém vzduchu, chůzi, a dát mu i lehce soutěžní náboj. Pro pojištěnce OZP jsou kroky našlapané s Každý krok pomáhá i zdrojem kreditů automaticky připisovaných do VITAKARTY (20 měsíčně).