OZP si volí stále více pojištěnců. Ke konci března jich podalo přihlášku dalších téměř 8 500!

Do Oborové zdravotní pojišťovny se k 31. březnu 2021 přihlásilo 8 406 nových klientů napříč celou republikou. Nejvíce lidí oslovila OZP, která obdržela prestižní mezinárodní ocenění kvality Czech Superbrands 2021 a zařadila se tak mezi TOP značky na českém trhu, ve Středočeském kraji a Praze, Ústeckém a Jihomoravském kraji.

Za posledních 10 let si Oborová zdravotní pojišťovna připsala na konto hned několik prvenství, zejména v elektronické komunikaci. Zcela právem se tak nazývá "elektronickou zdravotní pojišťovnou". I v letošním roce chystá pro své klienty v tomto směru řadu inovací.

Při rozhodování o přestupu do OZP patřily k hlavním impulsům: pestrá nabídka benefitů a online servis, díky kterému lze vyřídit veškeré služby bez osobní návštěvy kamenné pobočky prostřednictvím chytré aplikace VITAKARTA či nonstop Asistenční služba. Ta se za 13 let svého provozu stala pro klienty Oborové zdravotní pojišťovny nepostradatelným pomocníkem při konzultaci zdravotních potíží. Ročně vyřizuje více než 10 000 dotazů. Vloni Asistenční služba rozšířila nabídku o možnost konzultovat zdravotní stav či objednat se online. Medicínskou Online poradnu zajišťuje pro OZP společnost MUDr. Tomáše Šebka - uLékaře.cz. Na dotazy pojištěnců je tak připraveno odpovídat šest desítek praktických lékařů a tři stovky specialistů. Odpověď praktického lékaře je garantována do šesti hodin, následná odpověď specialisty pak do 48 hodin. Online objednání je možné ke smluvním poskytovatelům zdravotních služeb OZP po celé ČR.

Ti, kdo se rozhodli pro přestup do 31. března 2021, mohou benefity OZP začít čerpat od 1. července 2021.
Kdo nestihl termín pro přestup v březnu, může přihlášku podat do 30. září 2021. Ke změně zdravotní pojišťovny pak dojde 1. ledna následujícího roku. www.chcidoozp.cz