OZP rozšířila svou nabídku příspěvků na preventivní aktivity. Nově přispívá i na chytré hodinky Samsung.

Od 1. dubna 2021 mohou klienti OZP v rámci Kuponu na preventivní aktivity čerpat i příspěvek 500 Kč na testy COVID-19, konkrétně PCR testy, antigenní testy nebo testy na protilátky. Za pozornost stojí i příspěvek až 10 000 Kč na chytré hodinky s CE certifikací na měření EKG, který mohou pojištěnci nově využít i na hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3.

Příspěvek až 500 korun na preventivní aktivity lze čerpat jednorázově v dubnu nebo na podzim. Užít ho lze například na rovnátka, brýle, kontaktní čočky, oční vyšetření HRT/ OCT, vitamíny, doplňky stravy a léčivé přípravky zakoupené v lékárně, sportovní aktivity nebo na již zmíněné testy na COVID-19 provedené v laboratoři schválené MZ ČR. Akceptace účtenek je od 1. 1. 2021. Účtenku, kterou použije pojištěnec v rámci Kuponu, už nemůžete uplatnit při čerpání kreditů ve VITAKARTĚ a naopak.

OZP již v roce 2019 OZP začala jako první, a prozatím jediná zdravotní pojišťovna, poskytovat prostřednictvím VITAKARTY svým pojištěncům možnost získat vyhodnocení EKG křivky pořízené hodinkami s CE certifikací na měření EKG Apple Watch. Nabídku později rozšířila o hodinky Fitbit Sense a nově teď i o Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3, na které mohou uživatelé VITAKARTY v programu "Zdravotnické prostředky a pomůcky pro chronicky nemocné" čerpat příspěvek až 10 000 korun. Křivka EKG je vyhodnocena nejpozději do 24 hodin po jejím doručení, přičemž pojištěnec získá zabezpečenou cestou výslednou zprávu informativního charakteru.

Pokud ještě nejste pojištěncem OZP, můžete si prohlédnout demoverzi aplikace VITAKARTA.