Od pondělí 27. dubna znovu standardní otevírací doba

Od pondělí 27. dubna budou mít naše klientská centra znovu otevřeno podle standardní otevírací doby. Přesné časy najdete v kontaktech na jednotlivá pracoviště. Již od 15. dubna fungovaly přepážky v omezeném provozu tři hodiny denně v pondělí a ve středu. Výjimkou je pracoviště v Praze v Tusarově ulici, které zůstává nadále uzavřené.

Přesto bychom vás v souladu s opatřeními vlády rádi požádali, abyste pro své záležitost přednostně využívali elektronickou formu komunikace a plateb. Na svou pobočku můžete před osobní návštěvou zavolat a ujistit se, zda je jednodušší vše vyřídit na dálku. Dovolujeme si připomenout platné vládní nařízení, které stanoví, že cesty mimo domov lze podniknout jen v nutných případech.

Otevřením poboček tak vycházíme vstříc klientům, kteří v tuto chvíli nemají možnost komunikovat s námi jinak, než při osobní návštěvě. A takových klientů je už jen malá část. Většina pojištěnců může využívat zejména aplikaci VITAKARTA. Jen za měsíc březen v ní pracovalo přes čtvrt milionu lidí.

Ve všech našich pobočkách budou platit zvýšená hygienická opatření. Chceme především ochránit zdraví klientů i našich zaměstnanců. Při osobní návštěvě tak prosím při čekání zejména dodržujte dvoumetrové rozestupy, mějte nasazenou roušku či jinou ochranu úst a nosu a použijte připravenou desinfekci na ruce. Na některých klientských centrech, vzhledem k jejich velikosti, vás pracovnice a pracovníci mohou požádat, abyste chvilku počkali venku. Na všech přepážkách máme nainstalovaná ochranná plexiskla a pečlivě dbáme na desinfekci společných prostor, klik, vyvolávacích zařízení a podobně.

Bez osobní návštěvy s námi můžete své záležitosti vyřizovat prostřednictvím:

S dotazy ohledně svého zdraví se prosím obraťte na Asistenta zdraví na telefonu 844 111 000 či na emailu asozp@ozp.cz. Svůj dotaz lékaři můžete položit i písemně online v aplikaci VITAKARTA.

Přejeme hodně zdraví
Vaše OZP