Na pobočkách OZP jsme připraveni pomoci občanům Ukrajiny s registrací k veřejnému zdravotnímu pojištění

Kontaktní místa OZP začali navštěvovat lidé příchozí z Ukrajiny v doprovodu známých a rodinných příslušníků, kteří jsou našimi pojištěnci, s žádostí o registraci k OZP. Sounáležitost rodiny je v tuto chvíli totiž jedním z nejdůležitější faktorů pro psychickou pohodu obecně.

Byť původní plány Ministerstva zdravotnictví počítaly s tím, že všechny tyto osoby budou automaticky registrovány k VZP ČR, tak po nabídce pomoci ze strany OZP a dalších zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven bylo rozhodnuto, že příchozí osoby z Ukrajiny se mohou registrovat u kterékoliv zdravotní pojišťovny.

Pokud Vy sami, nebo společnosti, které zastupujete, víte o občanech Ukrajiny, kteří přicházejí na území České republiky a potřebují s registrací k veřejnému zdravotnímu pojištění poradit, neváhejte a obraťte se na OZP prostřednictvím našich kontaktních míst, seznam najdete ZDE >>, která jsou připravena ihned se o ně postarat.

V rámci urychlení procesu Vás ohledně pomoci s vyřizováním potřebných formalit velmi rádi navštívíme i přímo na Vašem pracovišti.