Ke klientům OZP míří 240 milionů korun na prevenci

Na programy ve Fondu prevence letos Oborová zdravotní pojišťovna vyčlenila 240 milionů korun. Mohou tedy využít o 50 milionů korun více, než v roce 2022.

"Zájem o čerpání příspěvků z Fondu prevence stále stoupá. Protože v letošním roce nebude OZP využívat zdroje fondu prevence na testování proti Covid-19, mohla si dovolit navýšit rozpočet na preventivní programy o více než 30 procent," říká generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Ing. Radovan Kouřil, a dodává: "V roce 2022 čerpalo jeden či více benefitů přibližně 194 tisíc pojištěnců, přičemž řada z nich využila více benefitů."

Oborová zdravotní pojišťovna má pro své klienty více než 60 preventivních programů. Nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším je příspěvek na dentální hygienu. V roce 2022 do tohoto programu OZP investovala 60 milionů korun a příspěvek poskytla více jak 93 tisícům klientů. Velký zájem je také o příspěvek na sportovní aktivity pro děti i dospělé, který OZP pro rok 2023 u dětí zvyšuje na 1000 korun, o příspěvek na očkování proti chřipce a další očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Pojištěnci OZP si také mohou sami rozhodnout, na který z mnoha desítek programů využijí kredity přidělované v rámci systému Moje bonusy v aplikaci VITAKARTA.

O všechny příspěvky mohou klienti OZP žádat prostřednictvím portálu VITAKARTA buď na internetu, nebo přes aplikaci v mobilním telefonu.