Druhá vlna Kuponů na prevenci končí 30. 11.

Druhá vlna Kuponů na prevenci končí 30. listopadu. Příspěvky mohou pojištěnci OZP čerpat online.

Na čerpání příspěvků prostřednictvím oblíbených Kuponů na dentální hygienu, očkování a preventivní aktivity mají pojištěnci Oborové zdravotní pojišťovny ještě čtyři dny. Kupony na prevenci otevírá OZP v průběhu roku dvakrát. V prvním pololetí je bylo možné využít v březnu, druhá vlna probíhá již od září. Ročně tak prostřednictvím Kuponů na prevenci mohou klienti OZP získat příspěvek až 3 500 Kč. Kupony lze uplatnit nejenom na pobočkách, ale velmi snadno elektronicky - prostřednictvím aplikace VITAKARTA. Stačí jen požadované doklady vyfotit.

Dentální hygiena

Příspěvek na dentální hygienu je rozdělen do dvou období - v každém pololetí je možné získat až 1 000 korun. V aktuální druhé vlně mohou pojištěnci OZP čerpat příspěvek do max. výše 1 000 korun prostřednictvím Kuponu Dentální hygiena II.

Očkování

OZP přispívá na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, a to jak na zakoupení očkovací látky, tak i na aplikaci. To vše do max. výše 1 000 korun.

Preventivní aktivity

Prostřednictvím Kuponů lze získat i příspěvek ve výši 500 korun na vybrané preventivní aktivity. Ve druhé vlně mohou Kupon využít ti, kdo jej nečerpali již v březnu. Kupon je možné použít jako příspěvek na např. vitamíny a doplňky stravy, brýle a kontaktní čočky, fyzioterapii, dětské pohybové tábory a kroužky, předplatné na sportování nebo na zubní rovnátka. Příspěvek je také možné použít na proplacení účtenky za test na COVID-19.

Aplikace VITAKARTA - to je chytrý elektronický pomocník, který nenahrazuje pouze kamennou pobočku pro uplatnění příspěvku. Jejím prostřednictvím se mohou pojištěnci OZP obrátit i na Asistenční službu.