Distributorem Moderny bude v Česku společnost Avenier

"Smluvním distributorem očkovacích vakcín proti onemocnění COVID-19 od společnosti Moderna bude v České republice, a to pro všechny zdravotní pojišťovny, společnost Avenier a.s.," potvrdila MUDr. Jitka Vojtová, MBA, zdravotní ředitelka OZP.

Zakázku, ve které společnost Avenier zvítězila, zadávaly společně všechny tuzemské zdravotní pojišťovny ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, které má na starosti nákup vakcín. Jediným hodnotícím kritériem byla cena za distribuci jednoho balení vakcíny. Společnost Avenier vyhověla všem podmínkám zadávacího řízení a současně nabídla i nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcín, a to 70 Kč bez DPH.

Nabídku podalo celkem šest firem. Konkrétně to byly společnosti BeBridge a.s., PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., Alliance Healthcare s.r.o., JK-Trading spol. s.r.o., PHARMOS, a.s. a Avenier a.s. Podle výkonného ředitele Svazu zdravotních pojišťoven ČR Martina Balady proběhl výběr distributora naprosto bezproblémově, v nejkratší možné lhůtě, a hlavně v plné shodě všech pojišťoven.

Účastníci výběrového řízení museli splnit také další zadávací podmínky, které byly zaměřeny na bezpečné nakládání s očkovacími látkami a zajištění jejich přepravy do jednotlivých očkovacích míst podle požadavků krajských koordinátorů očkování po celé České republice.

Všechny zdravotní pojišťovny ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR nyní připravují výběr distributora i pro další očkovací látky.

Společnými zadavateli jsou: