Darování krve je čin, který zachraňuje životy

Slogan Světového dne dárců krve, který si každoročně připomínáme 14. června, v den narozenin objevitele Rh faktoru K. Landsteinera, pro rok 2022 zní: "Darování krve je projevem solidarity. Připoj se a zachraňuj životy!"

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) jako poděkování za tento akt solidarity přispívá svým pojištěncům, dárcům této vzácné tekutiny, bonusem, a to částkou až 3 000 Kč nebo přípisem až 3 000 kreditů v aplikaci VITAKARTA, který mohou čerpat např. na všechna nehrazená očkovaní, dioptrické pomůcky, rovnátka, na odvykání kouření, zjištění krevní skupiny blízkých osob, na rehabilitační pomůcky či na zdravotní pomůcky nakoupené v lékárnách. Více k programu pro dárce zde >> https://www.ozp.cz/benefity/pro-darce

Rozhodli jste se darovat bezplatně svou krev či krevní plazmu? Pak si po odběru (max. 4x ročně) nezapomeňte vyzvednout balení vitaminů pro podporu regenerace vašeho organismu, a to přímo na některé z transfuzních stanicích nebo na přepážce kteréhokoliv klientského místa OZP.

Světový den dárců krve se slaví po celém světe od roku 2005. Kampaň vznikla z iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO), Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC). Cílem kampaně je upozornit na roli, kterou dobrovolné dárcovství krve hraje při záchraně životů a posilování solidarity v rámci komunit.