Benefity OZP pro rok 2023

V péči o zdraví podporuje Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) své klienty již 30 let. I v roce 2023 si připravila v rámci benefitů mnoho zajímavých finančních příspěvků + další výhody, které najdete přehledně na webu OZP zde >> nebo v aplikaci VITAKARTA.

NOVINKY:

 

ZMĚNY:

 • I nadále pojištěnci OZP čerpat příspěvek na dentální hygienu, letos 1x za rok ve výši až 1 000 Kč (s 50% spoluúčastí klienta). Příspěvek není možné využít na stomatologické výkony ani na nákup zdravotnických pomůcek jako například zubních kartáčků.
  Platnost Kuponu je od 10. 1. - 30. 11. 2023. Podmínkou čerpání příspěvku je vykázaná stomatologická péče (preventivní prohlídka či jiný stomatologický zákrok) v období od 1. 1. 2022.

 • Příspěvek na sportovní aktivity je v roce 2023 rozdělen do dvou kategorií: Lze ho využít pouze jednorázově 1x za rok bez ohledu na výši účtenky, a to na předplatné/jednorázové vstupenky na plavání, fitness, sportovní aktivity či na pohybové a sportovní kroužky.
  Platnost Kuponu je od 10. 1. do 30. 11. 2023. Podmínkou čerpání příspěvku je absolvování právními předpisy stanovené pravidelné preventivní prohlídky u praktického/dětského lékaře v uplynulých 2 letech.

 • V programu Prevence pro těhotné a novorozence je příspěvek zvýšen na 3 000 Kč, a lze ho čerpat pouze formou Kuponu. Platnost těchto Kuponů je od 10. 1. do 30. 11. 2023.
 •  

  OBECNÉ PODMÍNKY PRO ČERPÁNÍ KUPONU:

   

  DALŠÍ BENEFITY:

  V platnosti zůstávají např. Programy z řady STOP, jejichž prostřednictvím mohou pojištěnci OZP absolvovat velmi důležitá preventivní vyšetření proti nádorovým a civilizačním onemocněním (rakovina prsu, kůže, prostaty, ledvin a břišních orgánů, tlustého střeva a konečníku dutiny ústní, osteoporózy či infarktu) pro různé věkové skupiny.

  Dále pak programy pro klienty chronicky nemocné nebo se specifickými potřebami - speciální programy pro onkologicky nemocné, klienty s nízkobílkovinnou dietou, pro děti s obezitou, nutriční poradenství.

  OZP i letos přispívá na přímořské ozdravné pobyty dětí ve věku od 7 do 15 let. Mezi benefity OZP nechybí ani programy pro specifické cílové skupiny - pro dárce krve, orgánů a kostní dřeně.

   

  VITAKARTA:

  Zcela unikátní aplikace VITAKARTA nabízí mnoho výhod, a to včetně přehledu vykázané péče, sledovaní interakce užívaných léků či bezplatného vyhodnocení záznamu křivky EKG z chytrých hodinek s CE certifikací na měření EKG (do 24 hodin), na které OZP i přispívá. Navíc lze jejím prostřednictvím čerpat online, přímo z mobilu, finanční příspěvky na benefity z katalogu, který je součástí přehledné nabídky VITAKARTY. Kreditní systém, u benefitů označených ZA KREDITY, umožnuje uživatelům VITAKARTY získat příspěvek proměnou za kredity nasbírané nejen za aktivní přístup k péči o své zdraví. Všem pojištěncům, kteří měli k 1. 1. 2023 zřízenou VITAKARTU a splnili obecné podmínky pro čerpání benefitů, např. OZP připsala na konto 200 novoročních kreditů, které tak s dalšími nasbíranými kredity mohou využít pro čerpání cca 40 příspěvků. Kredity se mohou navíc mezi pojištěnci převádět, v rámci rodiny je možné využít sdružené kredity.

  Pro konzultaci zdravotního stavu, či objednání k lékaři, mohou pojištěnci nadále využívat v rámci Asistenční služby (AS) - Online medicínskou poradnu, kterou pro OZP zajišťuje společnost uLékaře.cz.