Benefity OZP pro rok 2022

Publikováno: 14.1.2022

Předcházet nemocem nebo zhoršení zdravotního stavu je naprosto zásadní. Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) proto motivuje své pojištěnce k pravidelné péči o své zdraví benefity, které zahrnují příspěvky na zdravotně preventivní programy (služby a produkty nehrazené z veřejného zdravotního) a v prevenci proti závažným onemocněním či při dodržování zdravého životního stylu hrají svou důležitou roli. Pro letošní rok OZP alokovala do fondu prevence, ze kterého jsou tyto příspěvky hrazeny, 190 milionů korun.

Zásadní novinkou, kterou si OZP v roce 2022 pro své pojištěnce připravila, je prodloužení období pro čerpání nejvíce žádaného příspěvku tzv. Kuponu na dentální hygienu ve výši až 2 000 Kč na celý kalendářní rok. Formou Kuponů mohou pojištěnci i letos čerpat další oblíbené příspěvky na prevenci, a to na očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění či očkování proti chřipce, ale i na lázeňské procedury. Nově je pak mezi ně zařazen příspěvek na sportovní aktivity ve výši až 500 Kč. Prostřednictvím aplikace VITAKARTA lze benefity čerpat kdykoliv a odkudkoliv online. Ten, kdo ale upřednostňuje osobní kontakt, může zajít na kteroukoliv pobočku OZP, kde mu rádi a ochotně poradí. Kupony lze uplatnit v listinné podobě na přepážkách našich kamenných poboček, nebo elektronicky ve VITAKARTĚ. Pro aktuální informace sledujte o naše sociální sítě: FB - Twitter - LinkedIN - Instagram.

>NOVINKY:

Kupon na dentální hygienu ve výši až 2 000 Kč s možností čerpání během celého kalendářního roku - příspěvek je rozdělen do dvou Kuponů (Dentální hygiena I a Dentální hygiena II). Na proplacení poloviny účtenky lze v rámci každého Kuponu čerpat až 1 000 Kč. Více ZDE>>

Kupon na sportovní aktivity ve výši 500 Kč - OZP proplatí 50 % účtenky do výše 500 Kč například na předplatné/jednorázové vstupenky na plavání, fitness nebo na pohybové a sportovní kurzy. Možnost čerpání je během celého kalendářního roku. Více ZDE>>

Další benefity:

V platnosti zůstávají Programy z řady STOP, jejichž prostřednictvím mohou pojištěnci OZP absolvovat velmi důležitá preventivní vyšetření proti nádorovým a civilizačním onemocněním (rakovina prsu, kůže, prostaty, ledvin a břišních orgánů, tlustého střeva a konečníku dutiny ústní, osteoporózy či infarktu) pro různé věkové skupiny.

Dále pak programy pro klienty chronicky nemocné nebo se specifickými potřebami - speciální programy pro onkologicky nemocné, klienty s nízkobílkovinnou dietou, pro děti s obezitou, nutriční poradenství.

OZP i letos přispívá na přímořské ozdravné pobyty dětí ve věku od 7 do 15 let a myslí také na těhotné, maminky a novorozence, kterým přispívá na očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění či nabízí unikátní dětské úrazové pojištění do 1 roku života zdarma. Mezi benefity OZP nechybí ani programy pro specifické cílové skupiny - pro dárce krve, orgánů a kostní dřeně.

Zcela unikátní je aplikace VITAKARTA, která obsahuje pestrou a bohatou nabídku více než 50 atraktivních benefitů dle vlastního výběru. Ty lze čerpat přímo z mobilu prostřednictvím kreditů získaných za aktivní přístup k péči o své zdraví, a to během celého roku. Kredity je navíc možné mezi pojištěnci slučovat. Kromě čerpání benefitů přináší VITAKARTA celou řadu dalších výhod - například přehled vykázané péče, sledovaní interakce užívaných léků, ale i možnost nechat si zdarma vyhodnotit do 24 hodin záznam křivky EKG z chytrých hodinek s CE certifikací na měření EKG, na které OZP i přispívá.

Pro konzultaci zdravotního stavu, či objednání k lékaři, mohou pojištěnci nadále využívat v rámci Asistenční služby (AS) také Online medicínskou poradnu, kterou pro OZP zajišťuje společnost uLékaře.cz. Asistenční službu OZP vnímá jako hlavní nástroj pro zajištění dostupnosti zdravotní péče pro naše pojištěnce ve všech regionech a odbornostech.

OZP je elektronickou zdravotní pojišťovnou. Koncem roku 2021 zavedla, jako vůbec první zdravotní pojišťovna v ČR, digitální ověření totožnosti na internetu prostřednictvím metody bankovní identita (BankID). Svým klientům tak nabídla benefit, který přináší mnohem větší pohodlí každému, kdo pro přihlášení do aplikace VITAKARTA upřednostňuje před mobilní verzí webové rozhraní.