21. září - Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba je závažné onemocnění, které způsobuje nevratné změny v mozkových buňkách a úbytek mozkové hmoty. Vlivem tohoto onemocnění se u takto postižených osob, především středního a staršího věku, rozvíjí demence a jejich osobnost se mění k nepoznání. Jen v Česku trpí Alzheimerovou chorobou 180 000 lidí. Vzhledem k tomu, že příčiny tohoto onemocnění nejsou zatím plně objasněné, není dostupná ani tzv. kauzální léčba, tedy lék, který by onemocnění zastavil či vyléčil. Existují ale léky a opatření, kterými lze onemocnění zpomalit.

Oborová zdravotní pojišťovna v roce 2019 uhradila za 1 952 pojištěnců s diagnózou Alzheimerova nemoc částku 215 697 korun za celkově poskytnutou péči.

Prevence Alzheimerovy nemoci

OZP prostřednictvím tohoto programu, který je možné využít max. 1x ročně, umožňuje svým pojištěncům ve věku 40 let včetně a více, exkluzivní vyšetření v síti kontaktních center České alzheimerovské společnosti po celé ČR.

Kde můžete tento program využít?

Podrobný seznam kontaktních míst České alzheimerovské společnosti naleznete zde. Objednat se můžete na uvedených telefonních číslech, případně osobně na místě.

Alzheimerova choroba: