STOP rakovině kůže

Program preventivního vyšetření rakoviny kůže

Nádor kůže - maligní melanom - patří mezi nejzhoubnější a nejobtížněji léčitelné rakovinné nádory. Naděje na jeho vyléčení existuje jen tehdy, přijde-li pacient k lékaři včas. Jakmile klient zpozoruje změnu tvaru či barvy původně klidného mateřského znaménka nebo se na kůži objeví podezřelé nové znaménko, měl by vyhledat kožního lékaře, který vyšetřením určí, zda nejde o příznak maligního melanomu.

Za posledních 10 let jsme na maligní melanom preventivně vyšetřili více než 25 000 klientů, přičemž každý osmý měl diagnostikované zdravotní problémy

Tímto vyšetřením lze diagnostikovat až 90 % všech maligních melanomů v počáteční fázi onemocnění. Odborníci dále doporučují 1x ročně absolvovat preventivní vyšetření i v případě, že klient na kůži nepozoruje změny, ale má pozitivní rodinnou anamnézu nebo se často pohybuje na slunci apod.

Klienti OZP mohou vyšetření absolvovat zdarma nebo s příspěvkem 800 Kč.

Podrobnější informace o programu

  1. Program je určen dětem i dospělým bez věkového omezení.
  2. Doporučujeme preventivní vyšetření absolvovat jednou za rok, nejdříve však po uplynutí 12 měsíců po provedení předchozí preventivní prohlídky.
  3. Program můžete čerpat zdarma nebo s příspěvkem až 800 Kč.
  4. V případě zájmu absolvovat vyšetření zdarma, tzn. bez platby na místě, si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb vyberte vám vyhovujícího poskytovatele a telefonicky si u něj zajistěte termín vyšetření. Pro objednání můžete též využít Asistenční službu OZP.
  5. V případě, že chcete využít jiného poskytovatele splňujícího požadovanou odbornost, samozřejmě můžete, vyšetření zaplatíte na místě a následně si můžete požádat o příspěvek 800 Kč v rámci Kuponů STOP. Více informací zde.
  6. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
  7. V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF
Seznam poskytovatelů zdravotních služeb, kde můžete program STOP čerpat zdarma
Dokument PDF | 187 kB