STOP osteoporóze

Program preventivního vyšetření osteoporózy

Osteoporóza patří mezi závažná civilizační onemocnění. Projevuje se úbytkem kostní tkáně, tzv. "řídnutím kostí". V důsledku toho dochází ke zvýšené křehkosti kostí a vyššímu riziku zlomenin. U většiny pacientů je osteoporóza způsobena faktory životního stylu, jako jsou nedostatek pohybu při sedavém zaměstnání nebo nízký přísun vápníku a vitaminu D ve stravě.

Za posledních 10 let jsme na osteoporózu preventivně vyšetřili přes 5000 klientů, přičemž každý šestý měl diagnostikované zdravotní problémy

Klienti OZP mohou vyšetření absolvovat zdarma nebo s příspěvkem 1 000 Kč.

Podrobnější informace o programu

  1. Vyšetření je realizováno ve spolupráci s odbornými poskytovateli zdravotních služeb, kteří jsou vybaveni celotělovým denzitometrem, tedy přístrojem na měření hustoty kosti.
  2. Vyšetření je určeno všem pojištěncům OZP ve věku od 50 let a doporučujeme absolvovat ho jednou za dva roky, nejdříve však po uplynutí 24 měsíců po provedení předchozí preventivní prohlídky.
  3. Program můžete čerpat zdarma nebo s příspěvkem až 1 000 Kč.
  4. V případě zájmu absolvovat vyšetření zdarma, tzn. bez platby na místě, si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb vyberte vám vyhovujícího poskytovatele a telefonicky si u něj zajistěte termín vyšetření. Pro objednání můžete též využít Asistenční službu OZP.
  5. V případě, že chcete využít jiného poskytovatele splňujícího požadovanou odbornost, samozřejmě můžete, vyšetření zaplatíte na místě a následně si můžete požádat o příspěvek 1 000 Kč v rámci Kuponů STOP. Více informací zde.
  6. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
  7. V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF
Seznam poskytovatelů zdravotních služeb, kde můžete program STOP čerpat zdarma
Dokument PDF | 109 kB