Zdravotně preventivní programy

Bezplatná preventivní vyšetření

Pro klienty OZP nabízíme zcela zdarma celou škálu preventivních vyšetření typických civilizačních chorob. Naše prevenční nabídka je v rámci České republiky jednoznačně nejširší. Kvalitu této péče poskytované našimi smluvními pracovišti neustále sledujeme. Takto byly v raném stadiu odhaleny tisíce případů různých zhoubných onemocnění a dalo se tak včas předejít zbytečným úmrtím.

Od 1. 8. 2020 můžete využít vybraných programů z řady STOP (stop rakovině, infarktu a osteoporóze) dvojím způsobem – jako bezplatného vyšetření či jako příspěvku na preventivní vyšetření formou kuponu. Jak postupovat při čerpání těchto programů se dozvíte zde.

STOP rakovině prsu

STOP rakovině prsu

Zachytí-li se zhoubný nádor prsu včas, existuje až 95% pravděpodobnost vyléčení. Proto poskytujeme klientkám OZP vyšetření prsu na mamografu zcela zdarma. Mamograf může odhalit nádor i v době, kdy žena ještě nepociťuje žádné potíže.
VÍCE

STOP rakovině kůže

STOP rakovině kůže

Program STOP rakovině kůže je určen klientům OZP bez věkového omezení. Jedná se o screeningové vyšetření maligního melanomu, kterým lze diagnostikovat až 90 % všech maligních melanomů v počáteční fázi onemocnění. Vyšetření klientům OZP plně hradíme.
VÍCE

STOP infarktu

STOP infarktu

Ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda a diabetes mellitus jsou vůbec nejčastější příčinou pracovní neschopnosti i úmrtí. Jejich prevence spočívá v minimalizaci ovlivnitelných rizikových faktorů. Vyšetření, která jsou pro klienty OZP zdarma, jsou nově rozšířena i pro klienty od 30 let věku.
VÍCE

STOP rakovině prostaty

STOP rakovině prostaty

Rakovina prostaty patří u mužů mezi nejčastější. Včasné zjištění může zabránit metastázování do dalších orgánů. Nabízíme proto klientům OZP zcela zdarma preventivní vyšetření na tento druh karcinomu.
VÍCE

STOP osteoporóze

STOP osteoporóze

Osteoporóza, která postihuje zejména seniory, se projevuje úbytkem kostní tkáně a vede k vyššímu riziku zlomenin. U většiny pacientů je způsobena faktory životního stylu. Klientům OZP nabízíme zcela zdarma preventivní vyšetření, a tedy možnost předejít závažným budoucím komplikacím.
VÍCE

STOP rakovině ledvin a nádorů břišních orgánů

STOP rakovině ledvin a nádorů břišních orgánů

Ačkoliv je Česká republika je na prvním místě v počtu výskytů nádorů ledvin, neexistuje screening těchto nádorů hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Rozhodli jsme se tento nedostatek pokrýt a poskytujeme svým klientům od 50 let vyšetření břicha ultrazvukem zcela zdarma.
VÍCE

STOP rakovině tlustého střeva a konečníku

STOP rakovině tlustého střeva a konečníku

Prevence spočívá v provedení testu, umožňujícího prokázat stopové známky krve ve stolici, které mohou být signálem přítomnosti zhoubného nádoru.
VÍCE

STOP rakovině dutiny ústní

STOP rakovině dutiny ústní

Jedná se o velmi častou formu rakoviny, nádorová onemocnění ústní dutiny tvoří asi pětinu všech nádorů v těle. Rakovina úst postihuje dvakrát častěji muže než ženy. Nejvíce ohrožené jsou osoby od 25 let, které kouří a pijí tvrdý alkohol.
VÍCE

Prevence Alzheimerovy nemoci

Prevence Alzheimerovy nemoci

Dle odhadů bude Alzheimerova nemoc v roce 2030 jednou z pěti nejčastějších chronických onemocnění v ČR. Screening zachytí přibližně 35% potenciálně rizikových pacientů. OZP plně hradí vyšetření stavu paměti a ostatních funkcí mozku v certifikovaných lékárnách a ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností.
VÍCE

Péče o vybrané chronicky nemocné klienty

Péče o vybrané chronicky nemocné klienty

OZP nabízí komplexní program péče pro klienty s onemocněním diabetes mellitus 2. typu, hypertenze či kombinací obou těchto diagnóz. Naší snahou je pomoci zkvalitnit vám život při tomto onemocnění a výsledně tak snížit rizika nežádoucích dopadů na vaše zdraví.
VÍCE

Příspěvky na prevenci

Kromě bezplatných preventivních vyšetření rovněž poskytujeme příspěvky svým klientům, kteří se aktivně rozhodli bojovat za zlepšení zdraví sebe samých nebo svých rodinných příslušníků.

Přečtěte si více o našich benefitech pro pojištěnce.

Podmínky čerpání preventivních programů

Před tím, než začnete jednotlivé benefity čerpat, přečtěte si Podmínky čerpání preventivních programů platné od 1.1.2020 (ve formátu PDF ke stažení zde).

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím