Informace o zajištění ozdravných pobytů v souvislosti s COVID-19

Informace o zajištění ozdravných pobytů v souvislosti s COVID-19 od organizátora CK KOVOTOUR PLUS s.r.o.:

 • Hranice do Chorvatské republiky jsou otevřeny, pro vstup do Chorvatska stačí předložit ubytovací voucher cestovní kanceláře, nejsou nutné žádné testy na COVID-19 nebo jiné potvrzení či karanténa.

 • Aktuálně lze předpokládat, že návrat do České republiky bude bez nutnosti karantény či testování na COVID-19.

Vzhledem k epidemii koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19 zajistí CK KOVOTOUR PLUS s.r.o. pro rok 2020 následující hygienická opatření:

 • Děti budou ubytovány v samostatných zděných budovách, bez přístupu cizích osob. Pokoje účastníků budou denně čištěny mokrou cestou, navíc bude provedeno čištění dezinfekčními prostředky s příměsí anticovid (plochy stolů, skříně, noční stolky, police, židle, kliky dveří, spínače světel, atd.) a kompletní dezinfekce sociálních zařízení.

 • Čištění dezinfekčními prostředky s příměsí anticovid bude dále provedeno denně ve společných prostorech, společenských místnostech, chodbách, v prostorách recepce, hřiště (vstup na hřiště, branky), terasy. Denně bude dezinfikován sklad sportovního a animačního vybavení.

 • Pláž o rozloze 400 m2 bude vyhrazena pouze pro účastníky přímořského ozdravného pobytu, s upozorněním, že se jedná o rezervovaný prostor pro děti. Denně bude proveden pravidelný úklid pláže, schůdky do moře a madla budou pravidelně dezinfikovány.

 • Personál kuchyně bude používat hygienické ochranné prostředky (pokrývka hlavy, rukavice, roušky). Strava bude tepelně upravena, ovoce a zelenina bude řádně a pečlivě umytá a očištěná. Před vstupem do stravovacího objektu bude připraven dezinfekční prostředek s příměsí anticovid pro řádné vydezinfikování rukou. Stravovací objekt bude před každým jídlem řádně vydezinfikován (stoly, židle, pulty, podlahy, dveře, sociální zřízení). Nádoby na pitný režim budou pravidelně kontrolovány a dezinfikovány.

 • Před odjezdem do místa pobytu a z místa pobytu budou autobusy řádně vydezinfikovány a vyčištěny suchou a mokrou cestou.

 • Při pravidelných hygienických přestávkách vedoucí autobusu se zdravotníkem zkontrolují stav sociálního zařízení a místo zastávky. Po opuštění sociálního zařízení výchovný pracovník dohlédne na řádné umytí a vydezinfikování rukou dítěte.

 • Před plavbou do místa pobytu a z místa pobytu bude loď řádně vydezinfikována a vyčištěna mokrou cestou. Loď je určena pouze pro přepravu účastníků ozdravného pobytu.

 • Výlet do Zadaru bude zajištěn lodní dopravou, která bude určena pouze pro účastníky přímořského ozdravného pobytu.

 • Při podezření či prvních symptomech nemoci COVID-19 bude lékař ve spolupráci s delegátem ihned informovat příslušnou hygienickou stanici v Zadaru, která určí místo testování účastníka. V okamžiku pozitivního testu budou všichni nemocní nebo z nákazy podezřelí ihned izolovaní tak, aby bylo zamezeno jejich kontaktu se zdravými dětmi. V případě pozitivního testu dítěte bude dítě umístěno na samostatnou izolaci nebo ve zdravotnickém zařízení do té doby než u tohoto dítěte budou prokázány dva po sobě jdoucí negativní testy (testy jsou hrazeny z cestovního zdravotního pojištění, rodič se na financování nepodílí).

 • Pokud bude nezbytné umístit dítě do zdravotnického zařízení, bude ho doprovázet delegát z důvodu jazykové bariéry. Delegát následně zdravé dítě převáží zpět do České republiky na náklady společnosti KOVOTOUR PLUS s.r.o.
Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím