Ve Zlíně vyhrálo Educo

Přes dva tisíce lidí pomáhalo celý minulý měsíc zlínské charitativní organizaci Educo získat dar 50 000 Kč na podporu rodin s malými dětmi se zdravotním znevýhodněním. Zúčastnili se akce Každý krok pomáhá.

A právě tým Educa v uplynulých čtyřech týdnech nachodil nejvíce kroků. Přesně 82 323 445. Symbolický šek na 50 000 Kč Educo převzalo dnes, na svatého Martina, během zlínského Dne zdraví. Ten, stejně jako akci Každý krok pomáhá, pořádala Oborová zdravotní pojišťovna.

"Finance využijeme na uspořádání setkání pro děti a rodiče, na kterém si můžou odpočinout a načerpat nové síly. Na programu setkání bude celá řada aktivit, včetně například hipoterapie. Část peněz chceme věnovat i na pořízení nového služebního auta. Možná se to nezdá, ale ročně najezdíme přímo do rodin na 1 200 konzultací," řekla při přebírání ceny Dagmar Machová, ředitelka Střediska ranné péče Educo Zlín.

Odměnu ve výši deseti tisíc korun od Oborové zdravotní pojišťovny získaly i další tři charitativní organizace, jejichž virtuální chodecké týmy se také zúčastnily zlínského kola akce Každý krok pomáhá. Jsou to Dětské centrum Zlín nabízející ochranu a pomoc dětem v těžké životní situaci, Nadační fond Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a Oblastní Charita Uherské Hradiště.

Během Dne zdraví využilo šest desítek lidí možnost nechat si zdarma a bez čekání zkontrolovat, jak zdravé mají oči, a dalších šedesát lidí pak navštívilo dermatoložku a nechalo si prověřit podezřelá kožní pigmentová znaménka.

"Každý krok pomáhá má už několik tisíc pravidelných účastníků. Chůze je nejpřirozenější a také nejzdravější pohyb, který pro sebe člověk může udělat. Je perfektní, že se nám díky této akci daří pravidelně namotivovat stovky lidí, aby dělaly něco pro své zdraví," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

"Účastníci ústeckého kola Každý krok pomáhá společně symbolicky došli na půl cesty k Měsíci, když nachodili 219 900 kilometrů, na což potřebovali 314 142 157 kroků," spočítal Mario Böhme vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny.

"Každý krok pomáhá teď pokračuje pro Plzeňský kraj. Můžou se jí zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Našim klientům ale za zapojení do soutěže nabízíme příjemné výhody, protože je odměníme bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy. To je navíc s námi úplně jednoduché - stačí v mobilu vyfotit účtenku třeba za vstupenku do bazénu a odeslat ji v aplikaci VITAKARTA do OZP. Za pár dní mají klienti peníze zpátky na účtu," říká Mario Böhme.

Do akce se lze zapojit na kazdykrokpomaha.ozp.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci pak jen každý den vyplní, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Krokoměry pro sledování ušlých kroků si účastníci mohou zdarma vyzvednout v kamenných pobočkách Oborové zdravotní pojišťovny, ale také v nové mobilní pobočce, která navštěvuje města po celé republice. Ta funguje jako plnohodnotná pobočka pojišťovny, kromě toho je v ní možné nechat si odborně změřit tlak a v některých městech pobočku doprovázejí partneři nabízející další vyšetření, například vyšetření pigmentových znamének či zraku.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím