OZP pomáhá zavést telerehabilitaci do českého systému zdravotnictví

Telemedicína neboli distanční vyšetření pacienta bez nutnosti návštěvy v ambulanci ošetřujícího lékaře dostala mimořádnou příležitost v českém prostředí zejména v době covidové. Nenahrazuje sice tradiční kontaktní způsoby poskytování zdravotních služeb, ale v budoucnu by měla být samozřejmou součástí celého spektra, ze kterého lékař vybírá to nejvhodnější pro pacienta jak vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, tak vnějším okolnostem a možnostem.

Oborová zdravotní pojišťovna spustila svůj první projekt v oblasti telemedicíny již v roce 2018, a to se zaměřením na dlouhodobou dálkovou monitoraci EKG pojištěnců, kteří k tomu mají neurologickou nebo kardiologickou indikaci. V tomto roce pak OZP odstartovala projekt komplexní telerehabilitace pro vybrané skupiny pacientů se závažným poškozením mozku a stává se tak první zdravotní pojišťovnou, která reflektuje na trend doby a pomáhá zavést telerehabilitaci společně s RÚ Kladruby do českého systému zdravotnictví. Dalším projektem OZP v oblasti telemedicíny v letošním roce je i distanční kontrola pacientů se závažným chronickým onemocněním střev s možností dálkové monitorace jejich zdravotního stavu.

Zveme vás proto ke zhlédnutí aktuálního dílu magazínu Moribundus, který se věnuje tématu "Telemedicína - je víc než lékař na telefonu", a kde byla hostem i zdravotní ředitelka OZP - MUDr. Jitka Vojtová, MBA.

Co je snem každé zdravotní pojišťovny? Jaký význam má Telemedicína?

Odpovědi zdravotní ředitelky OZP najdete ve 14:00 a 19:09 minutě magazínu Moribundus zde >>