Sdělení pro dodavatele cirkulovatelných ZP a zdravotnických prostředků hrazených formou pronájmu

CIRKULOVANÉ ZDRAVOTNICKÉ PROSTŘEDKY

Vykazování zdravotnických prostředků zapůjčených pojištěncům SZP ČR před 1. prosincem 2019

POZOR! Zdravotnické prostředky na poukaz, které byly předepsány a následně zapůjčeny pojištěncům pojišťoven SZP ČR s použitím kódů, které byly platné do 31.7.2019 (v případě nepřeohlášených zdravotnických prostředků), resp. do 30.11.2019 (v případě přeohlášených ZP), se do konce jejich životnosti vykazují podle původních, revizním lékařem pojišťovny schválených kódů. Tyto položky jsou ve sloupci NAZ označeny „(JEN CIRKULACE)“. Tyto zdravotnické prostředky s těmito „původními“ kódy není možno vydat jako nové ZP, pouze jako opakovaně zapůjčované (cirkulované).

Zdravotní pojišťovny SZP ČR do svých Číselníků tyto původní kódy (začínající 0 či 9) stále doplňují a proto je možné je takto i předepisovat a vykázat.

 

PRONÁJEM ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ

Vykazování zdravotnických prostředků vydaných pojištěncům SZP ČR formou pronájmu před 1. 12. 2019

POZOR! Zdravotnické prostředky na poukaz, které byly předepsány a následně vydány pojištěncům pojišťoven SZP ČR formou tzv. pronájmu (vlastníkem ZP je dodavatelská společnost či výrobce) s použitím kódů, které byly platné do 31.7.2019 (v případě nepřeohlášených zdravotnických prostředků), resp. do 30.11.2019 (v případě přeohlášených ZP), se do konce jejich životnosti vykazují podle původních, revizním lékařem pojišťovny schválených kódů. Tyto položky jsou ve sloupci NAZ označeny „(JEN VYDANÉ)“.

Zdravotní pojišťovny SZP ČR do svých Číselníků tyto původní kódy (začínající 0 či 9) stále doplňují a proto je možné je takto vykazovat.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím